Dureri la testicolul drept

01-01-2008
ANDREEI
Nu este medic/terapeut
ANDREEI
De aproximativ o luna cand fac efort, ridic un obiect greu, alerg 50-100m, la servici daca merg mai mult pe jos, a aparut o durere in testicolul drept cu tendinta de cocosare a spatelui in sensul ca daca incerc sa indrept spatele durerea devine insuportabila ca si cum ar fi legata coloana vertebrala de testicul.Daca stau linistit 2-3-4 zile durerea dispare dar la cel mai mic efort ea reapare aceasta de aproximativ o luna.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns deoarede mie groaza pt. ca nu am mai facut nici o operatie si nu am fost internat decat odata in 34 de ani cati am.Va multumesc anticipat
4 comentarii
0
02-01-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Mergeti la medicul de familie care va poate recomanda, in vederea stabilirii diagnosticului, radiografie de coloana lombara( pot fi vizualizate modificari sugestive pentru discopatie lombara sau calculi radioopaci) si ecografie renala.Incercati sa nu faceti eforturi de ridicare, sa nu transportati obiecte grele. Numai bine
0
02-01-2008, ora 00:00
ANDREEI
Nu este medic/terapeut
ANDREEI
POATE NU M-AM FACUT INTELES DAR DUREREA ESTE IN TESTICOLUL DREPT SI ASTAZI VAD CA ARE TENDINTA DE A URCA IN PARTEA DREAPTA CAM CA LA APENDICITA, IAR DE COLOANA VERTEBRALA SPUN CA DUREREA SE ACCENTUEAZA CAND INCERC SA INDREPT SPATELE DAR SPRE TESTICUL NU LA COLOANA VERTEBRALA.
0
02-01-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ok, mergeti la un urolog;
0
02-01-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Si inca ceva, vorbim despre apendice, dumneavoastra aveti apendice, apendicita este boala; numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •