Dureri la plamani, piept...

16-07-2010
Ramtilen
Nu este medic/terapeut
Ramtilen
De ceva vreme am dureri la plamani, cand in stanga cand in dreapta, si asta cand respir, fac efort sau stranut ori tusesc. (insa nu tot timpul, ci uneori). De asemenea am unele dureri si in piept in partea dreapta.
Mentionez ca de jumatate de an racesc luna de luna. Am fost de 4 ori la medicul de familie si o data la un alt medic, deoarece cel de familie era in conediu, si mi se spune ca am bronsita sub acuta. SI NU CRED. Iau pastile cum n'am luat de cand m'm nascut (am 22 ani).
O alta durere este undeva in partea de jos in dreapta, presupun ca fierea. Incepe sa ma intepe brusc si nu pot respira mai bine de 1 minut. Apoi imi revin.
Si era sa uit: de cand am inceput sa racesc am secretii in gat (nazale banuiesc) pe care incefc sa le scuip si nu prea reusesc. Nici corpul nu mi'i accepta. Am reusit de cateva ori sa'i scuip si au culoarea galbena.
Toate astea se trag, mai mult ca sigur, si datorita mediului in care lucrez: mult praf, lucrat f mult noaptea (oboseala)
Spuneti'mi ce sa fac ca nu mai rezist. Sunt la capatul puterilor.
PS: sunt din bacau, daca ajuta cu ceva.
1 comentarii
0
12-04-2011, ora 20:21
jojo2711
Nu este medic/terapeut
jojo2711
buna ziua.am aproape zilnic de 1 an, niste secretii in gat, vascoase albicioase si trebuie sa scuip deseori.am avut acum vreo 2 ani o gripa mai puternica si de atunci sunt mai sensibila la raceli. nu stiu daca au vreo legatura intre ele, dar mai nou am si o durere in piept dreapta, usoara dar mai accentuata daca respir adanc. la efort nu ma deranjeaza. poate fi pneumonie sau ceva legat de plamani? e cazul sa ma ingrijorez? mentionez ca sunt fumatoare, am 30 de ani
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.