Dureri in zona spatelui

13-10-2009
mfk
Nu este medic/terapeut
mfk
De ceva vreme am niste dureri in zona spatelui. Aceasta durere se manifeste de multe ori numai cand ma rasucesc, dar in stat normal nu o simt. Sunt aproape sigur ca e de la plamani deoarece o simt in spatele coastelor. Am fumat circa 2 ani si cred ca de acolo se trage toata poveste, acum ideea este ce as trebui sa fac pentru ca sa vad ce am ? Lucrez ca programator, deci cam 8-10 ore stau pe scaun, ceea ce imi da dureri cruciale de spate, poate si asta agraveaza. O buna bucata de vreme imi era teama sa nu fi facut ceva cancer pulmonar, desii nu tusesc sau alte chestii pe care le-am citit despre aceasta simptoma. Imi este frica si vreau sa stiu cam ce ar trebui sa fac :)

Va multumesc anticipat :)
2 comentarii
0
14-10-2009, ora 10:02
nicolla_75
Nu este medic/terapeut
nicolla_75
buna ziua. in primul rad ar trebui sa faci o radiogarfie pulmonara, stai linistit, cum te poti gandi la asa ceva? parerea mea este ca acesta durere nu este de la plamni si sunt mai mult ca sigura, daca zici ca stai f mult pe scaun pb este de la coloana, nu te speria te rog nu este nimic grav, incearca si tu ceva calmante mai usoare, niste antiinflamarorii si o sa treaca o sa vezi. multa sanatate
0
14-10-2009, ora 11:34
mfk
Nu este medic/terapeut
mfk
buna, ms de ajutor :) pai ma gandesc la ce e mai rau, am citit atat pe net si nah... stii cum e omul :) am sa merg la o radiografie sa vad ce si cum, sper sa fie de la coloana ca atunci pe aia o mai remediez cumva, niste exercitii, un scaun mai confortabil. intrebarea mea este, petru o radiografie, am nevoie de trimitere ? sau pot sa merg de capul meu la o clinica privata sa imi fac.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.