Dureri in zona cefei si a creierului

22-01-2011
Stefan9107
Nu este medic/terapeut
Stefan9107
Buna seara !
In ultima vreme am o durere in ceafa care nu apare decat seara si o durere daca ii pot spune durere dar mai bine definita ar fi o senzatie apasatoare in zona creierului, de doua zile a inceput sa imi arda capul in zona din spate, ceafa si urechile. Seara am ameteli si uneori imi este greata, am stari de lene nu am chef de nimic si culmea inainte nu eram asa. Am fost la doctor si in urma consultatiei a spus ca am Nevralgie Arnold dar din cate am citit ameteala, durerea cefei si starea de greata nu are nimic in comun cu aceasta nevralgie. de 2 zile uirmez un tratament 2 pastile pe zi care inca nu dau nici-un efect, poate este prea devreme.
Am facut si analize de sange care au iesit relativ bine, mai putin colesterolul 236.
Este posibil sa fie o raceala ? Meningita nu este pentru ca nu ma doare cand apropii barbia de capul pieptului si nici catul nu il am intepenit.

Sunt disperat si ma gandesc si citesc pe internet tot ce este mai grav. Nu stiu ce sa mai fac...
Ajutati-ma va rog !
2 comentarii
0
22-01-2011, ora 00:34
Dr. Elena Latcan
ORL - Otorinolaringologie, BUCURESTI
Dr. Elena Latcan
Buna!Pare a fi o nevralgie de Nerv Arnold!Luati.va rog, ketonal forte 2 tb/zi, mydocalm 2 tb/zix 10 zile, infiltratii loco dolenti, apoi gimnastica, masaj, electroterapie, ultrasunete sau laser-terapie.-*

(*modificat de administrator)
0
24-01-2011, ora 18:14
Stefan9107
Nu este medic/terapeut
Stefan9107
Multumesc pentru ajutor, astazi am facut o programare la Helios pentru RMN. Am sa incerc si cu tratamentul pe care l-ati dat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.