Dureri in piept senzatie de nod in gat, greata...

19-08-2008
djsebastyan1
Nu este medic/terapeut
djsebastyan1
Buna Ziua
Ma numesc Sebastian am 24 de ani si sunt din Iasi.

De aproape un an am niste dureri in piept (partea stanga in dreptuil inimi ) care apar la exesul de tigari oboseala nopti pierdute etc Pe parcursul anului durerea sa accentuat, a inceput sa apara o senzatie de nod in gat, durei de cap, cresterea ritmului cardiac (am ajuns de 2 ori la urgente, Atac de panica ), greata si uneori febra (pana in 37.5)
Din luna Mai 2008 durerile in piept si nodul in gat au devenit insuportabile si am fost la medic, am ajuns la urgente din cauza ca batea inima prea tare(in prima faza diacnosticat tahicardie ) la ecografie imima era sanatoasa facusem un atac de panica
Prima data am primit trimitere catre Pneumologie. Aici am facut testul TBC si Radiografie Analizele au fost bune (ITN)
Dupa asta am fost trimis la Endocrinologie unde tot la fel nu mi sa gasit nimic, dar in schimb mi sa spus ca e lipsa de calciu
Am luat Calciu D3 timp de o luna iar durea in piept si nodul in gat tot nu au trecut
Dupa o luna ma simteam si mai rau am facut din nou atac de panica si am fost internat la boli infectioase timp de o saptamana
Aici am refacut analizele la plamani, ecografie(abdominala, inima, tiroidiana ), sange, endogrine si toate au iesit perfecte nimic rau
Durerile au trecut timp de 3 -4 de la externare dupa care au reaparut
In momentul de fata nodul in gat a disparut dar durearea in piept nu a trecut plus ca nu pot face efort oboesc foarte rapid si mai sunt si intepaturi in dreptul inimi
La endocrinologie am facut test Tsh, caliu ionic si Ecografie tiroidiana (majoritatea analizelor sunt facute la cabinete particulare) In continuare iau calciu si am 3 luni de cand sunt ca o muratura nu pot face nimic
Medicul de la boli infectioase a spus ca e autosugestia si e din cauza stresului si a oboselei marii
Ma poate ajuta cineva cu un sfat
68 comentarii 12 3 Înainte ›
0
19-08-2008, ora 00:00
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
salut.am 22 de ani si multa vreme am avut niste simptome asemanatoare.si eu am facut analize la tiroida.a iesit bine.la plamani era ok.totul era bine...pana am descoperit ca aceasta problema era de la stomac...caci eu aveam si arsuri, am facut radioscopie cu bariu(se face mai peste tot) si am descoperit ulcer duodenal cu helicobacter.ceea ce descrii tu este f posibil sa fie ceva gen gastrita sau ulcer care se face de multe ori si pe nivel de stres cum a fost in cazul meu.chestia cu nodul in gat si eu am simtit-o multa vreme dar la mine era cu siguranta de la stomac (am inteles ca de la o astfel de afectiune) se poate sa se simta uneori un nod in gat si se accentua mai ales la panica frica stres etc, , , , eu fiind in acea perioada intr-o stare mai proasta in ceea ce priveste sistemul nervos.la mine sa cam dus chestia asta plus ca am tratat si ulcerul.ia in considerare si aceasta varianta.in rest iti urez sanatate si succes, nu te mai panica caci se vindeca orice ar fi.salut
0
21-08-2008, ora 00:00
djsebastyan1
Nu este medic/terapeut
djsebastyan1
Iti multumesc pentru incurajari deja ma simt mai bine :)
0
27-08-2008, ora 00:00
robert.ion
Nu este medic/terapeut
robert.ion
Salut. acum cativa ani si eu am avut niste probleme cu dureri si intepaturi in piept si senzatia ca nu am aer... am stat asa pana intr-o seara cand m-am sculat din somn ca nu mai am aer... imi amortitera mainile de la cot in jos si picioarele... respiram ca unu care nu mai avusese aer minute in sir. am ajuns la urgenta si mi-a zis doctorul de acolo ca e autosugestie, atac de panica. M-am linistit pe loc, apoi am facut vreo 3 ekkg-uri analize la sange, , , , la plamani, spirometrie. toate au fost ok. Imi mai vine in minte chestia asta cu panica cateodata dar incerc sa ma controlez si e ok. La mine era autosugestia. "Pitici" pe creier :)
0
31-08-2008, ora 00:00
dedeya2o
Nu este medic/terapeut
dedeya2o
sebastian am 20 de ani si sunt in aceiasi situatie.ce e drept am niste probleme de sanatate neurologice si am stat prin spitale mult pana s a aflat ce am lucru care m a terminat psihic(asta fiind cauza ptr care fac atacuri de panica des).exact ca si tine am senzatii de sufocare(este ingrozitor), nod in gat, ma inteapa inima o ia la goana ma doare in spate, temperatura ajunge la 37.5, transpir, imi amortesc mainile.si eu am ajuns la urgente si mi s a facut ekg.in afara durerelor de spate ptr care fac deja tratament sunt sanatoasa tun.inteleg prin ce treci ptr ca si viata mea e un cosmar din cauza acestor atacuri de panica.iti sugerez sa mergi la un psiholog bun ptr ca ajuta f mult.eu am programare chiar maine.in iasi eu am mai mers acum un an la doctorul crumpei si sincer m a ajutat enorm.are cabinet prin rapa galbena.iti doresc succes.
0
01-09-2008, ora 00:00
djsebastyan1
Nu este medic/terapeut
djsebastyan1
Va multumesc pentru ajutorul acordat
0
03-09-2008, ora 00:00
vero76
Nu este medic/terapeut
vero76
Buna
Si eu ma confrunt cu aceleasi probleme, oboseala, dureri in partea stanga a corpului, amorteli ale membrelor, senzatia de nod in gat, crestea rimului cardiac la peste 100 de batai pe minut, de circa 8 -9 luni de cand am fost odata racita. Mi s-a spus ca nu este de la inima dupa 2 EKG, am facut ecografii si in afara de o tiroida putin marita dar fara modificari hormonale nu mi-au gasit nimic şi 2 endocrini au concluzionat ca nu este de la toroida, transpir si mi se pare ca imi arde fata, probleme cu tranzitul intestinal. Am facut mai multe analiza si in afara de o calcemie mica - 7, 1, au iesit in majoritate bine, am avut la hemolecograma - eozinofilele crescute la 6, care au fost puse tot pe seama lipsei de calciu - concluzia unui intenist, care m-a trimis si la raze la plamani, care au iesit bine.
Probleme este ca dupa 3 luni de calciu cu D3 si magne nu s-a schimbat nimic. Mai nou o colega de-a mea şi-a facut niste analize pentru virusi şi alte prostii si a iesit ca a intrat in contact cu ei dar a dezvoltat imunitatii si i s-a spus ca e datorita mediului de lucru.
Viata mea e ciudata, dar m-am obisnuit si din cand in cand mai imi fac niste analize. Doctorul care m-a vazut a zis ca daca nu ma potolesc ma trimite la psiholog.
BAFTA CELOR CU ASTFEL DE PROBLEME SI SA TRECETI PESTE ELE.
0
04-09-2008, ora 00:00
djsebastyan1
Nu este medic/terapeut
djsebastyan1
La mine stomacul a fost toata treaba mai am niste dureri in dreptul inimi aici cred ca e autosugestia sau reumatism dureri de oase Voi face si o vizita la un psiholog bafta
0
16-09-2008, ora 00:00
vasya
Nu este medic/terapeut
vasya
buna.eu am aceleasi simptome cu dureri in piept care duc pana la gat ca o senzatie de nod asa cum o descrii tu.am ajuns si eu pe la spital si bineinteles prima data la cardiologie.dupa care a urmat o serie intreaga de analize care au iesit bune.dar pe mine inca ma mai supara mai ales cand fac efort.inca nu stiu ce am exact dar acuma am facut niste analize si un tac toracic scanar la o clinica privata din spania si cand o sa am rezultatele o sa trimit alt mesaj.tinem legatura si multa bafta.
0
03-11-2008, ora 15:37
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
Sebastian, te-ai lasat de fumat?
0
04-11-2008, ora 10:46
djsebastyan1
Nu este medic/terapeut
djsebastyan1
da m-am lasat am 5 luni
0
15-12-2008, ora 12:59
andreihanea
Nu este medic/terapeut
andreihanea
Sebastian sunt asa de fericit ca am gasit discutia aceasta.In primavara in urma unor certuri cu prietena, iesind pe balcon am avut primul atac de panica, m-am speriat asa de rau credeam ca voi muri am chemat salvarea, simteam un nod in gat si inima imi batea haotic, m-au calmat cei de la salvare si am crezut ca asta a fost.Dar a inceput sa ma doara in piept in partea stanga, cum faceam efort sau nu dormeam sau pur si simplu ma enervam, de excitante precum cola cafea nu mai zic, ma lua imediat cu aceste stari cu palpitatii, in momentele de atac ma arde fata fac febra ma inteapa mainile si obrajii simt ca ma sufoc si iau calmante.Am fost la doctori endocrinologi cardiologi urologi am facut toate analizele e totul ok.Mi-e greu sa dorm imi amortesc si mainile nu mai pot face efort si m-am si ingrasat din cauza aceasta, toti imi zic ca e ceva psihic dar nu pot sa cred asha ceva.Si eu am greturi dureri in piept si spate, dureri de cap si nu suport caldura, simt ca ma sufoc...Nu stiu ce sa mai fac poate ne ajuta cineva cu niste sugestii.va multumesc
0
15-12-2008, ora 14:49
robert.ion
Nu este medic/terapeut
robert.ion
Andrei, e posibil sa fie psihic, nu te teme sa mergi la psihiatru, cunosc doua persoane care au primit un tratament de la pihiatru si totul e ok. Una avea palpitatii la inima si cealalta se sufoca in somn. Medicul le-a dat xeroxat si totul e ok cu aceste persoane. Una e inginer cealalta e invatatoare... sunt ok, merg la servici.. nu au nici o problema. Tratamentul incepe sa isi faca efectul dupa 2 saptamani de zile.
Eu te incurajez sa mergi si la psihiatru totul e atat de simplu. iti spun pt ca cunosc.
Succes !
0
16-12-2008, ora 16:40
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
Sebastian, parerea mea este ca ar fi necesar un aport de vitamine B, Coenzima q10, Omega 3(la fumatori se produce o scadere masiva a nutrientilor in organism, iar timpul scurs de la renuntare e mic).
Si atat pentru tine cat si pentru Andrei as recomanda un consult si tratament psihologic.
0
22-12-2008, ora 23:02
cristi32
Nu este medic/terapeut
cristi32
Buna. Aceleasi simptome le-am avut si eu, dureri in piept, stari de lesin, amorteli ale membrelor si capului, intoleranta la caldura si efort si binenteles teama nesfarsita ca ceva rau se va intampla.Dupa mai multe seturi de analize care nu mai are rost sa la mai repet si eu am ajuns spre uimirea mea si la psihiatrie.Am urmat un tratament cu xanax si in paralel si arketis(xanax am luat aproape o luna, da dependenta)iar arketis aproape opt luni. Dupa vreo cateva luni (dupa ce am terminat tratamentu) am inceput sa ma simt iarasi rau si am facut iarasi un atac de panica, dupa care nu mai stiam ce sa mai fac, iarasi analize?nu-si mai aveau rostul, pastile?nici in alea nu mai aveam incredere, atunci ce mai era de facut?psihoterapia, ok am iceput un tratament si dupa prima sedinta eram chiar dezamagit dar usor usor am inceput sa inteleg cu ajutorul psihologului binenteles ca toate starile neplacute (si stiti ce urate sunt) erau provocate chiar de mine.Cand am inceput sa fac fata situatiei ma amuzam de mine si de gandurile nastrusnice care imi treceau prin cap, nu pot sa zic ca nu mai apar si acum dar cu niste exercitii simple pe care le inveti impreuna cu psihoterapeutul treci foarte usor peste ele.Tot teatrul de care avem parte este regizat chiar de noi de gandurile noastre (esti ceea ce gandesti) iar cauzele pot fi multe.Toata chestia este de autosugestie si daca nu reusiti singuri sa treceti de acest neplacut moment din viata voastra nu va fie rusine sa mergeti la psihiatrie si psihologie, am zis si psihiatrie pentru ca eu cred ca daca faceam si psihoterapie in paralel cu medicamentatia prescrisa de psihiatru scapam mai repede de aceste stari neplacute.Va doresc multa sanatate si ganduri bune
0
30-04-2009, ora 11:30
procuror
Nu este medic/terapeut
procuror
Sal. aceieas problema da ce crizele sunt astea frate ca mie imi da o senzatie ca si cum ma trage in coma, (park e ceva mai puternic ca lesinu) cam aceleasi simptome ( inainte sa intru in starea aceia) . frisoane, seznzatie de sufocare, nu suportam sunetele din jur, batai ale inimi foarte rapizi, frica nejustiificata., si in plus de asta eu mai simt si la spatele capului o presiune, pe venele acelea care fac legatura dintre gat si cap nush de ce, voi ( cei care sufera de atac de panica ) simtiti la fel ? in rest iau xanax ( care apropo este un antibiotic mai mult pt hranirea creierului nu pt crize ) pt crizele astea iau ansilan, si niste pastile in forma de romb albe nush exact cum le spune, si tot pt a face nervi sa mearga normal mai iau si TONOTIL-N + milgamma si piracetam, ma simt mai bine da ma mai ia cate o data da nu ca inainte asa de tare si de obicei am senzatia ca de la spatele capului pleaca, orice ati face iesiti din starea aia spuneti-va voua insiva ca sunteti bine orice ar fi mai presus de orice sunteti bine, pt ca asta nu e o boala, sunt doar niste dereglari la nivel nervos care pot fi rezolvate cu timpul si cu calm. Sanatate ca e mai buna decat toate ( Alex. Galati )
0
03-06-2009, ora 08:50
ctg
Nu este medic/terapeut
ctg
Draga Sebastian,
ma ingrijoreaza sa vad ca atitea persoane tinere au cam aceleasi simptome si nu reusim sa gasim cauza.
Eu fac tratament psihiatric contra panicii si depresiei de 10 ani, si tot nu am scapat. Am schimbat tratamentul de citeva ori si tot nu m-am vindecare. La cativa ani tot am atacuri de panica, cu pierderea logicii.
Simptomele pe care le ai si tu le am si eu cam de o luna de zile si s-au decalnsat in urma unei raceli puternice. Analizele sunt aproape bune, nimic deosebit. Cauze neidentificate inca, tratamente de intarire cu vitamine, claciu nu au efect.
Iti doresc sa nu-ti pierzi speranta, poate va fi cineva sa ne dea un sfat bun. Ma intreb nu or fi radiatiile din mediul si alimente de vina?
Iti doresc sa nu-ti pierzi speranta
0
03-07-2009, ora 17:12
oana82
Nu este medic/terapeut
oana82
salut, la fel ca si voi am avut si eu stari de rau, pt palpitatii am luat aspacardin si a fost foarte bun, eu nu am ajuns inca la psihiatru dar la urgente am ajuns de multe ori, starile de rau le pot contola-cand ma apuca o criza ies din casa si ma plimb pe jos, dupa 10 min imi revin insa am dureri retrosternale in jurul omoplatului stang.m-am obisnuit cu ele dar sunt neplacute, singurul lucru care ne ajuta este o buna comunicare cu cineva in care sa ai incredere, va doresc bafta si daca cineva gaseste leacul sa mi-l spuna si mie
0
04-07-2009, ora 14:08
octavinsp
Nu este medic/terapeut
octavinsp
salut sebastian, cam aceleasi probleme si simptome le am si eu.

durerile in piept le am cam de vreo 7, 8 luni.
nodul in gat de aproximativ 4, 5 luni.
dureri de spate de un an si 2, 3 luni.
atacuri de panica nicodata si nici cresterea ritmului cardiac.
daca esti fumator, eu am motive sa cred ca durerile in piept sunt de la
fumatul excesiv.
La nodul in gat: aici s-ar putea sa fie o problema; daca ai cateodata senzatia ca te ineci si nu poti respira
da le am si eu.
insa daca ai si flegma!!! conteaza foarte mult ce
culoare are!!! In funtie de culoarea ei se depisteaza
boala pe care o ai; De exemplu daca
e de culoare coacazei poti avea
CANCER...

In concluzie ar trebui sa se dea un diagnostic la toate simptomele acestea SI NU " ATACURI DE PANICA"

DACA CREI SA MAI VORBIM PE ACEASTA TEMA POTI SA-MI SCRI -*


(*modificat de admin)
0
27-09-2009, ora 18:17
waps
Nu este medic/terapeut
waps
Buna.Am si eu o problema.Aseara am primit o veste mai proasta care m-a demoralizat...de azi dim am greturi...am vomat, inima imi bate foarte puternic, simt o oarecare slabire a muschilor.respir un pic mai greu.Ma puteti ajuta si pe mn cu vre un sfat va rog mult.
0
19-10-2009, ora 23:15
corsarunegru
Nu este medic/terapeut
corsarunegru
am avut atac de panica in aprilie 2009 si stari de anxietate aproape in fiecare zi.acum am ramas doar cu niste dureri in partea stanga a toracelui si umar stang.care se datoreaza starilor prin care am trecut.Nu recomand medicamente, doar autosugestie, va trebuie o minte puternica pentru a realiza ca nu aveti nimik sunteti sanatosi. Totul este psihic.Va ajuta foarte tare sportul.Durerile din piept nu sunt de la fumat...nicio treaba nu are. Totul se datoreaza starilor de anxietate in care se afla cei care fac atacuri de panica.Greata este un alt simptom, starea de lesin, slabirea muschilor diskonfort..si multe altele sunt starile care apar in functie de om, de organism.Ideea este sa nu va speriati stiu ca este greu, am trecut prin asta si m-am facut bine relativ repede.Inca mai am momente cand gandesc negativ, dar trebuie sa trec repede peste ptr ca altfel nu se poate.Trebuie sa vreti sa iesiti din starile astea. Iar ca si sfat, atunci cand o sa mai aveti atac de panica imbratisati-l, ganditiva ca sunteti familiarizati cu starea si ca orikum o sa treaca...si va trece mai repede.Este bun si un psiholog care sa va faca sa intelegeti ca singurul care va poate scoate din asta sunteti numai voi.Am scris pe acest forum ptr ca am avut aceste simptome si acum mi-am revenit, nu mai am probleme...doar ca mai trebuie sa-mi sugerez ca si durerile toracice cu care am ramas sunt tot de acolo si ca vor trece si ma gandeam sa cititi ceva si de la cineva care a reusit sa treaca peste fara multe complicatii..poate va mai ridica moralul :)) Si nu mai luati in seama starile fiziologice ;)

Be Happy
0
22-10-2009, ora 22:50
ioana2004bibi
Nu este medic/terapeut
ioana2004bibi
buna Sebastian, aceleasi pb le-am avut si eu numai ca nu am ajuns la spital.Tot ce pot sa-ti spun este ca-i vorba de starea ta psihica.Eu am luat septilin pt crestera imunitatii si Ca cu vit D.Important este sa te autosugestinezi ca totul o sa fie bine
daca nu reusesti iti recomand sa citesti ceva de Corut, Ghidul vietii sanatoase
0
22-10-2009, ora 22:52
ioana2004bibi
Nu este medic/terapeut
ioana2004bibi
si inca ceva nu mai fuma, sa stii ca se poate si fara, numai sa ai vointa si sa te gandesti ca e mai imporatanta sanatatea dacat acest viciu
0
23-10-2009, ora 20:53
vero76
Nu este medic/terapeut
vero76
Buna si eu am avut multe din problemele voatre si am reusit sa le depasesc aproape in totalitate, dupa o lunga perioada in care credeam că am probleme si nimeni nu ma intelege. M-am obisnuit si cu starea pe care o mai am uneori si cred ca totul va fi bine in momentul in care voi renunta si la fumat, lucru pe care nu l-am reusit. AUTOSUGESTIA ESTE PRINCIPALA CHEIE. FITI FERICITI SI INCERCATI SA VA BUCURATI DE VIATA ASA CUM E, CA SE POT DEPASI MULTE DIN PROBLEMELE PE CARE LE AVETI !!!!!!!
0
05-11-2009, ora 16:17
victorDOD
Nu este medic/terapeut
victorDOD
BUNA si eu am avut parte cu 2 luni in urma de un atac de panica. am fost la spital unde am facut EKG, am fost monitorizat timp de 1-2 ore...dar nimic.am fost consultat si de medicul cardiolog de urgente...nimic diferit fat de un om perfect sanatos. timp de 2 saptamani dupa acest atac de panica m-am simtit perfect, dupa care am aut parte de inca un atac dar ceva mai mic decat precedentul. m-am pus sa dorm si totul a revenit la normal. din cand in cand m-ai am parte de niste extrasistole ceea ce nu mi se pare nimic anormal, avand in vedere faptul ca am reusit sa merg si la un cabinet de cardiologie particular unde doctoritat respectiva era cotata printre cei mai buni.in schimb mi-au aparut niste stari de ameteala ( chestia este ca nu ma clatin, stau perfect drep in picioare, nu lesin...etc) si in acelasi timp o mica insuficienta respiratorie caracterizata si printr-o mica durere in capul pieptului. nu am probleme de genu, sa ma trezesc noaptea...sa nu pot dormi, sau eu stiu ce alte stari. am avut o faza de 3-4 zile cand credeam ca sunt bolnva de diferite chestii.daca nu era alba era SIGUR neagra. (VORBA AIA) NASCOCEAM EU CATE O BOALA NOUA :))). AM CVA DEIFERIT FATA DE NISTE STARI CAUZATE DE UN ATAC DE PANICA? deja am intrat in legatura cu un psihiatru, urmeaza sa ma duc :P VA MULTUMESC.
0
15-11-2009, ora 12:02
remy
Nu este medic/terapeut
remy
buna am avut si eu aceleasi probleme acum 5 anistari de sufocare nod in gat, senzatia ca te strange ceva de gat dureri in piept dureri in spate ameteli senzatii de lesin am facut si eu tot felul de analize in budapesta scintigrafie ultra sunete inclusiv cu glanda tiroida toate au iesit bune, ulterior am fost trmis la neuropsihiatrie si acolo au stabilit diagnosticul atac de panica si depresieam luat tratament cu xanax si seropram(citalopram) timp de doi ani dupa care nu mai am avut nimic in schimb din 2009 am inceput din nou cu senzatiile in special primavara si toamna
0
15-11-2009, ora 12:06
remy
Nu este medic/terapeut
remy
deocamdata ma tratez cu calciu magneziu si zinc si milgama pe cat posibil incercati numai cu vitamine nu treceti repede la anti depresive.
0
15-11-2009, ora 18:58
oana82
Nu este medic/terapeut
oana82
salut sebastian, am trecut si eu prin ce descrii tu, eu am scapat de durerile din piept cu fizioterapie si de restul sim[ptomelor cu Ca si MagneB6 2 pastile pe zi timp de sase luni, incearca, iti las nr meu de tel, poate vrei sa vorbim ; -
0
17-11-2009, ora 15:58
victorDOD
Nu este medic/terapeut
victorDOD
eu iau TAXOFIT. cauatil pe internet si o sa vedeti ca este bun. am scaoat de dureri in capul pieptului, tot ce mai am sunt doar ametelile...din cate am inteles pot fi din cauza sinuzitei.de acolo plecau si durerile in piept, imsuficienta respiratorie..etc.o sa merg la un tratament zilele astea s avad daca intradevar usoarele ameteli sunt de la sinuzita.ramane sa va scriu...cy u.:P si REMY un id de mess poate putem vb.?
0
23-11-2009, ora 02:41
miha0703
Nu este medic/terapeut
miha0703
buna!
cred ca sunt cea mai noua pana acum pe forum...
ma bucur insa ca v-am gasit
de vreo 9 luni am si eu noduri in gar, stare de lesin, binen-teles cu dus pe la urgente.., senzatia ca nu pot respira normal...
deja nu mai am viata normala...fi-miu se uita la mine saracul ca nu stie ce se intampla...sotul la fel...dar nu reusesc sa ies din starea asta.recunosc ca sunt si f..stresata...ajutati-ma pt ca nu stiu ce sa mai fac...iau acum betaserc si bilobil de vreo luna, dar se pare ca nu-si fac efectul.
0
23-11-2009, ora 02:42
miha0703
Nu este medic/terapeut
miha0703
am fost si eu la endocrinologi, la cardiologi, la neurologi, dar se pare ca totul e ok
Adaugă un comentariu / răspuns
68 comentarii 12 3 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Atacul de panică
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Tratamentul timpuriu al durerii în piept poate salva vieți
  • Cum recunoști atacul de panică?
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  •