Dureri in piept

11-07-2013
kzanxloxk
Nu este medic/terapeut
kzanxloxk
Buna ziua,
Am si eu o problema care ma cam streseaza. Aseara am mancat niste bacon prajit si cand am inghitit am simtit ca mi-a ramas blocata undeva la nivelul pieptului. Si momentul inghitirii a fost destul de dificil pentru ca nu mestecasem prea bine. Am baut multa apa, am si vomitat, am si mancat altceva cu speranta ca va aluneca cu totul, dar nimic nu a mers. De atunci am ramas cu senzatia ca se afla ceva in piept si ma doare, uneori ma mai dor si coastele si ma cam inteapa inima si am o usoara senzatie ca ma sufoc. Toate se intampla de cand am inghitit chestia aia. Momentan sunt in Spania si nu pot ajunge la un doctor. Daca aveti vreo idee care este problema si cum scap de ea, va rog sa-mi dati un sfat. Imi cer scuze pentru limbajul meu nu prea stiintific, dar sper ca se intelege ce am vrut sa spun.
Multumesc anticipat.
2 comentarii
0
11-07-2013, ora 21:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ati facut o usoara anxietate.
Luati un Emocalm sau echivalentul dintr-un magazin naturist din Spania.
Pur si simplu intrati intr-un magazin naturist si cereti ceva pentru anxietate.
0
12-07-2013, ora 08:12
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
fa o mamaliguta nu prea tare si mananca incet...
vei scapa de acea"mancare"pe care doar crezi c-o mai ai.
sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  • Scorul de calciu arterial coronarian prezice evenimentele cardiovasculare adverse majore în durerea toracică
  •