Dureri in partea stanga, jos, sub coaste, mai sus de ovare.

07-12-2011
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
Buna.

Am citeva problema odata si pina ajung la medic vineri, v-as sruga sa ma ajutati cu un indiciu ce oare as mai avea.

Deci pe scurt, eu am urmatoarele de ceva timp: sindromul ovarului polichistic si ovare multifoliculare, inflamatie pelviana, candidoza(si in general flora bacteriana deregalata), problema cu vezica urinara(urinez cind din 20 in 20 min, cind mai rar, la maxim o ora intre urinari) si am luat deja 3 tratamente(antibiotice in special si antiinflamatoare) si nu mi-a trecut decit candida, restul e pe loc si ma simt ft rau.

Astea stiu precis ca le am deja, unele de mai demult, altele de 3 luni si nu ma pot lecui cu nimic. merg la medic vineri ca am programare si ii povestesc.

Analize am dat de urina generala, de sange, pentru infectii gen chlamydia(negative toate) si la flora vaginala si din uretra(a iesit flora anaeroba si restul nu stiu, ca era la ea foaia).

Acum insa intrebarea care ma macina e alta: intre timp mi-a aparut o durere de sani, am cam 3 saptamana de cind ma dor ft tare, in partile laterale, daca apas ma dor pina la mijlocul sanului, ambii sani.Niciodata nu m-au mai durut asa, poate a fost 1-2 ori in viata cind m-au durut, la pubertate si la ciclu, dar ft rar si nu asa pronuntat. Durerea o simt ca si cum ar fi inflamat acolo ceva si cind ating ma ard si daca ii ating mai mult ma dor peurma un timp.Noaptea nu pot dormi pe ei, pina acum mereu asa dormeam.

Si inca o problema am dar de mai demult insa nu ma mai lamurit nici un medic ce as avea, ca le-am spus nu odata ca ma deranjeaza. Deci ma doare ft des, in special dupa mese, fie astea de care nu or fi, dar nu doar dupa mese, se intimpla oricind.o durere ascutita ca de parca ma impunge cineva incet si dureros.Asta e in partea stanga sub coaste, jos...aproape deasura ovarelor, dar nu e ovarul pentru ca avind dureri de ovar(sindromul ov.polichistic) ft des, stiu sa deosebesc orice durere de cele a ovarului. Ce ar putea fi si asta? Eu ma gandeam ca intestinul poate. Si durerea e de lunag durata, de la 2-3 ore pina la o zi, uneori poate trece dupa ce dorm citeva ore, insa nu mereu.Uneori ma trezesc cu aceasta durere.

Deci ca sa nu va incurc repet intrebarile la urma ca am scris mult mai sus.

p.s. nu am avut rel. sexuale si am 21 ani.

1. Care ar fi cauza durerilor de san aparute acum 3 saptamana?

2. Ce ma doare si care ar fi cauza durerilor din stanga, jos, sub coaste, mai sus de ovare.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.