Dureri in labele picioarelor

25-08-2013
Conciu Violeta
Nu este medic/terapeut
Conciu Violeta
Ma numesc Conciu Violeta am 47 ani, 68kg. In primul rând vreau sa va aduc la cunoştinţă ca am o discopatie lombara fiidu-mi afectate doua vertebre. In momentele cand am dureri urmez un tratament injectabil la recomandarea medicului si o perioada îndelungată (un an) nu mai am nimic. De aproape 6luni dimineata cand mă dau jos din pat am dureri mari in labele picioarelor si asta pana fac putina mişcare, dupa care durerea cedează. Mentionez ca nu am o meserie sedentara ci toata ziua stau in picioare. Ce sfaturi imi puteţi da ? Cu ani in urma durerile au apărut in calcaie, acum nu este cuprins si calcaiul. Va multumesc
1 comentarii
0
25-08-2013, ora 20:20
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Este evident ca suferinta actuala se datoreaza supra-solicitarii de tip mecanic a picioarelor (statusul ocupational).
Prin urmare, logic, singura solutie este reducerea semnificativa a efortului fizic (stationarea in picioare).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de picioare
  • De ce te dor picioarele - cauze și tratament
  •