Dureri in gat

05-03-2012
Nectar
Nu este medic/terapeut
Nectar
Buna ziua de ceva vreme ma confrunt cu o problema care incepe sa ma sperie.Am in gat ca un nod de sputa care ma jeneaza.Elimin foarte mult dimineata si pe parcursul zilei.In unele dimineti printre sputa mai este si sange.Trebuie sa specific ca nu fumez si nici nu am fumat.De vreo doua saptamani am inceput sa o scuip intrun recipient pentru a nu o mai inghiti si vreau sa spun ca miroase foare foarte urat.


Nu stiu ce sa fac acum vreo 3 luni am fost la medic ORL si mi-a spus ca am sinuzita m-am tratat timp de o saptamana cu nu stiu ce medicamente porma cand am fost la control mi-a spus ca sunt inregula dar eu tot avea acel dop de sputa in gat.Trebe sa mai specific ca infiecare dimineata ma trezesc cu gatu foarte uscat.


Va rug cunoscatori sa ma ajute cu un sfat nu stiu ce sa fac...

Varsta : 18 ani
Pe langa asta cred ca se intampla ceva ciudat cu corpu meu in ultima luna am avut pojar (care lam facut a 3 oara) am fost internat in spital deoarece am avut pneumonie iar dupa o saptamana dupa ce am iesit din spital m-am trezit ca am facut si varicela (care o am si in acest moment de vreo 8-9 zile).
2 comentarii
0
05-03-2012, ora 17:43
Nectar
Nu este medic/terapeut
Nectar
AM uitat sa specific..cat timp am fost internat in spital mi sa gasit si o problema la inima cum ca ar bate prea repede
0
05-03-2012, ora 21:48
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. citeste despre produsele alimentare.. producatoare de MUCUS.. si excludele !
2 NU mia folosesti pana la vindecare sucuri, fructe citrice, muraturi, otet
3 faci inhalatiii si gargara dupa fiecare masa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsuri în gât - cauze, tratament și sfaturi utile
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  •