Dureri in Gat! :(

31-10-2009
SirX
Nu este medic/terapeut
SirX
Buna...am si eu niste nelamuriri.am inceput sa fac inttr-o seara febra si ma durea rau gatu.si stiam ca am avut probleme de mic cu gatu, cred ca am luat un sac de injectii:))...si am inceput direct cu ospen1000 am luat 2 pastile.si nu facea nimika la un momentdat nu mai puteam nici sa mananc...ce inflamat era.dupa am sunat la o asistenta ma zis sa iau ospamox.am luat o cutie ma trecut a doua zi.dar am terminat tratamentu cu ospamox.si dupa 1 saptamana a reaparut durerea.am mers la medicu de familie si ma zis sa iau paracetamol 3 pe zi modafen 3 pe zi si augmentin 2 pe zi dimineata si seara.am luat o cutie de augmentin de 14 pastile...insa ma lasat.dupa ce am terminat tratamentu cu augmentin dupa 3 zile ma luat iara.si acuma dimineata cand ma trezesc ma doare dar nu fff tare si seara ma lasa.si durerea se muta pe de la o zi la alta...azi ma doare in partea stanga...maine in dreapta...si este sambata.debea luni ma duc sa imi ia extractie din gat...imi poate da cineva vreo parere despre ce este vorba.aaa si febra nu fac.doar ca ma doare putin si simt ca am ceva in gat.atatat tot...in rest ii rosu cand ma uit.puncte albe nu vad...si momentan nu mai iau nimika doar beau ceaiuri cu miere si strepsils tot cu miere si lamai...si seara ma lasa durerea de la ele.Multa sanatate
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.