Dureri dupa 4 luni de la operatia de varice

07-10-2013
AndreeaDiaconescu
Nu este medic/terapeut
AndreeaDiaconescu
Buna ziua,
Acum 4 luni m-am operat de varice la ambele picioare. La dreptul, vena principala nu a fost inlaturata ci doar una tranzitorie.
Pana cum cateva saptamani, deasupra genunchiului aveam inca o zona amortita. De cateva saptamani a inceput sa ma arda pe dinauntru insa nu este o durere insuportabila. Totusi, daca ating ma doare, nu prea pun mana pe locul acela iar cand ma arde spontan la fel, nu pot face nimic caci orice atingere ma doare.
Credeti ca ar putea fi o infectie sau e normal sa simt tot felul de senzatii neplacute in decursul unui an dupa operatie?

Va multumesc,
Andreea
2 comentarii
0
07-10-2013, ora 18:08
smaralde
Nu este medic/terapeut
smaralde
Normal nu este. Si eu am fost operata acum vreo 15 ani si niciodata dupa operatie nu m-a durut. Sper sa nu te fi operat la medicul arab din Bucuresti (care-si facea reclamala TV)... am auzit mai multi cu complicatii dupa. Sanatate
0
07-10-2013, ora 19:34
AndreeaDiaconescu
Nu este medic/terapeut
AndreeaDiaconescu
Multumesc pentru raspuns, nu m-am operat la dansul, m-am operat in strainatate insa doctorul de aici mi-a spus la telefon ca probabil durerea e de la muschi sau de la genunchi, sa nu imi fac griji ca n-are cum sa fie de la operatie fiindca operatia a decurs bine insa nu e de la muschi, simt ca e exact locul care a fost anesteziat inca de la operatie iar acum ma arde locul respectiv si unoeri aceeasi senzatie o resimt prin tot piciorul insa acolo e mai accentuata. Nu e o durere insuportabila insa mi-era teama sa nu fie cumva o complicatie,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: