Dureri de ureche dupa episod de amigdalita

23-01-2009
Oana5874
Nu este medic/terapeut
Oana5874
Am deschis asta-toamna acest subiect:
http://forum.romedic.ro/prod/Amigdalita_cronica_-_probleme_019179.html

si acum ma vad nevoita sa il reiau pentru ca am din nou o problema in sfera ORL. Spuneam ca am amigdalita cronica, de atunci am mai facut un episod acut dupa revelion cand am mancat o salata rece de la frigider (cine m-o fi pus?!) si a 2-a zi am facut febra 39 si nu puteam sa inghit deloc. Am luat Ceclozone, Erdomed si Xyzal la recomandarea ORL-stei si medicului de familie. Acum dupa 3 saptamani de la eveniment amigdalele mi s-au retras adica nu mai am problema cu ele, dar la urechea dreapta daca apas cu degetul in fata si in spatele urechii ma doare. Imi amintesc ca la fel s-a intamplat si la ultimul episod acut de asta-vara, tot asa dupa ce au trecut amigdalele, am avut dureri in zona urechii drepte, doar dreapta deci, la stanga nu. Deci devine o regula. Atunci asta-vara ORL-ista s-a uitat in urechile mele si a zis doar atat: "Aoleu draga ai timpanele ciuruite". Apoi am facut acele 2 luni de Moldamin. Ce ar putea fi cu urechea mea dreapta? De ce ma doare dupa fiecare amigdalita acuta? Poate fi grav si ce sa fac?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.