Dureri de spate si oboseala

30-09-2014
anda_cistean@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
anda_cistean@yahoo.com
Buna ziua!!Vreau sa incep prin a va spune ca acum jumatate de an am fost diagnosticata cu prediabet in urma testului de intoleranta la glucoza, avand ca simptome inainte de diagnosticare hipoglicemii destul de dese.Am mai fost depistata si cu tiroida autoimuna Hashimoto.Hormonii imi sunt in limite insa de vreo trei luni s-a descoperit formarea a doi nodului.urmez un regim alimentar strict si din punct de vedere a prediabetului nu am mai avut probleme cu hipoglicemiile.Insa in urma cu o luna am inceput sa acuz dureri in partea dreapta jos a spatelui, dureri care se amplifica mai mult cand ma ridic sau stau si de vreo trei luni am probleme la toaleta cand merg pentru scaun(specific ca am hemoroizi), mai apar s urme de sange dar sunt de culoare deschisa.Mai prezint si amortelei din cand in cand ale mainilor.am o varsta de 30 de ani si pe langa toate aceste de 6 luni ma chnui sa pun macar un kg pe mine si nu reusesc si in ultimele zile resimt o oboseala cronica(specific ca nu am un loc de munca solicitant sau stresant), parca simt cum ma usuc de pe picioare.va rog din suflet sa imi recomandati ce investigatii sa fac, (mai specific ca acum 6 luni am fost si la gastroenterologie unde mi-a descoperit o usora gastrita si mai specific ca am coloana dreapta).Ultimele analize le-am facut acum patru luni, la sange, urina(corpii cetonici chiar la limita superioara), ecografie abdominala, insa nu si la scaun.Va multumesc anticipat!!!!
1 comentarii
0
19-01-2015, ora 17:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru hemoroizi, va injectati 2 ml crema de tataneasa in locul cu pricina.
Crema de tataneasa este recomandata pentru hemoroizi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.