Dureri de spate

25-11-2015
Rainofpain99
Nu este medic/terapeut
Rainofpain99
Buna ziua! Am si eu o problema. Acum aproape 3 luni(sfarsitul lui august) stateam pe scaun, iar cand am incercat sa ma ridic nu am mai putut(tin sa precizez ca nu mai jucasem fotbal de 3 zile). La inceput m-a durut foarte tare, am fost la medicul de familie care mi-a dat trimitere la Bagdasar-Arseni, dar m-am gandit sa intreb mai intai un doctor din orasul meu, care mi-a dat niste antiinflamatoare(crema Clafen, algocalmin, aflamil, midocalm) si trimitere la tomograf. Nu am reusit sa astept o saptamana pentru tomograf deci am plecat la bucuresti unde nu am fost ajutat decat cu o noua consultatie, de cumparat dexametazona si movalis si trimitere la med. de fam.pt alta trimitere. Dupa ce mi-a venit rezultatul la tomograf scria ca am Hiperlordoza lombara. Doctorul mi-a spus ca n-am nimic, doar o intindere si sa continui tratamentul, dar acum, peste aprox. o luna si ceva ma doar iar...care ar fi problema? Poate sa dureze o intindere 3 luni? Apropo, la inceput ma durea pe partea dreapta, s-a mutat pe stanga si se lasa pe picior si acum iar pe partea dreapta.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.