Dureri de picioare de la genunchi in jos.

29-12-2014
Maria1402
Nu este medic/terapeut
Maria1402
Buna seara! Am 17 ani, 1.69 si 70 kg. De o lunga perioada de timp incerc sa suport niste dureri groaznice de picioare de la genunchi in jos. Imi amortesc foarte des muschii si se contracta fara ca eu sa depun vreun mic efort sau sa fac vreo miscare! Durerile se manifesta in momentul in care nu ma misc. Au un grad destul de ridicat. Am observat cateva vanatai insa daca apas pe zona respectiva nu ma doare. Aceiasi problema o am si la maini. De la coate spre incheieturi. Insa si dupa cap muschii imi amortesc foarte repede si abia ma pot misca. Inca nu am facut analizele, nu am dat mare importanta insa durerile devin din ce in ce mai mari si insuportabile uneori. Tin sa mentionez ca apar doar in momentul de repaus. Ajutati-ma, va rog!
Va multumesc!
1 comentarii
0
30-12-2014, ora 14:02
Kinetoterapeut Florescu Emil
Identitate neconfirmată
Kinetoterapeut Florescu Emil
Buna ziua,
Pentru a ne pronunta trebuie sa ne furnizati mai multe informatii.
Afectiunile reumatice si neurologice au manifestari polimorfe, iar etiologia acestora in unele situatii nu se cunosc.
Deteriorarea calitativa a activitatii musculare implica printre altele carente de Ca, Mg, vit B, afectiuni ca diabetul sau leziuni posttraumatice.
Este recomandat consultul de specialitate (reumatolog, neurolog)care va vor recomanda investigatiile necesare. Valorile biologice intr-adevar pot oferi o imagine mai clara despre afectiunea dumneavoastra, cu conditia ca analizele sa fie prescrise de medicul curant.

Cu stima,
Kinetoterapeut Emil Florescu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de picioare
  • De ce te dor picioarele - cauze și tratament
  •