Dureri de ovare

27-03-2011
giorgiia
Nu este medic/terapeut
giorgiia
Buna seara! Sunt zile in care ma dor ovarele de nu pot sa merg, si cand imi vine menstruatia ma dor foarte tare, daca nu iau ketonal nu pot sa dorm noaptea de durere, si in ultimu timp ma dor ovarele si in timpul actului sexual. Un Sfat va rog!
7 comentarii
0
28-03-2011, ora 12:31
omulet
Nu este medic/terapeut
omulet
buna giorgiia, e posibil sa ai chisturi pe ovare, trebuie sa mergi la un ginecolog si daca se confirma la un endocrinolog, multa sanatate
0
29-03-2011, ora 15:02
anku_b
Nu este medic/terapeut
anku_b
Buna.Si eu am cam aceeasi problema ca tine, am fost la ginecolog si am aflat k e vb despre o infectie(sau poate fi vb si despre chist cum s-a scris mai sus).Dute la un medic si vezi despre ce e vorba k nu-i de joaca.Multa sanatate!
0
30-03-2011, ora 12:48
gina-mirela
Nu este medic/terapeut
gina-mirela
si eu am aceeasi problema ca tine..am fost la multi doctori.mi sa spus k nu am nimic!!!!!!!!am facut analize de tot felul.nimic, durerile nu dispar!!!!!!!!
0
30-03-2011, ora 19:48
giorgiia
Nu este medic/terapeut
giorgiia
Am fost si eu ieri la control si a zis k nu am nimic, doar o trompa putin stramba dar nu e nimic grav, si a zis k nu am infectie, chist nimic k asa se manifesta durerea atunci cand imi vine menstruatia mia dat un tratament si a zis sa continui sa iau ketonal desi e prea tare dar in contitati mici nu exagerat pt k am gastrita la stomac si sa nu se agraveze Multumesc pt sfat
0
30-03-2011, ora 20:10
roxanastarparu
Nu este medic/terapeut
roxanastarparu
buna ziua, am fost aszi la un control ginecologic si mi s-a spus ca am o rana pe colul uterin. nu mi-a dat niciun tratament, mi-a spus ca nu se trateaza prin tratament, decat printr-o interventie chirurgicala(nu mai retin cum se numeste) care ar fi de preferat sa fie facuta dupa ce am un copil. am 21 de ani totusi.. si am inteles ca daca se mareste rana respectiva poate provoca cancer. intrebarea este: se poate trata cu medicamente? sa incerc si parera altui medic? pls help me
0
31-03-2011, ora 13:10
giorgiia
Nu este medic/terapeut
giorgiia
Cred k ar fi bine sa te duci si la alt medic sa vezi ce zice. Nu cred k trebuie sa te operezi si mai ales dupa ce faci un copil. Vezi ce zice si alt medic poate merge tratat prin medicamente.
0
31-03-2011, ora 14:08
rebekuta
Nu este medic/terapeut
rebekuta
am fost la ginecolog si am cista de 7 mm pe ovarul drept.poate sa-mi spuna cineva daca pot folosi anticonceptionale si mugur de zmeur in aceasi timp.medicul mi-a recomandat operatia, scoaterea ovarului pentru ca am 2 copii si am 44 de ani.va rog raspuns multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.