Dureri de genunchi

10-03-2012
AllinaS
Nu este medic/terapeut
AllinaS
Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu mai multe informatii legate de durerile pe care le am la genunchi.
Practic, le am de cand ma stiu iar raspunsul pentru perioada copilariei a fost ca sunt in crestere.
Acum 2 ani am facut fizioterapie si acolo mi s-a spus ca am un picior mai subtire si unul mai gros.
Acest lucru nu este vizibil cu ochiul liber dar la o procedura facuta de domnul fizioterapeut mi s-a spus acest lucru.
I-am spus fizioterapeutului ca stiu acest lucru pentru ca simt atunci cand imbrac paltalonii, dar am crezut ca este un lucru normal aceasta mica diferenta. I-am spus ca din punct de vedere estetic am un sold mai jos si unul mai sus si de ceva timp(2 ani) am o durere in calcaiul stang. Dansul mi-a spus ca am un sold cazut si ca voi avea probleme pe viitor si probleme cu circulatia sangelui(ceea ce este adevarat, am picioarele reci).

Anul acesta mi-am facut o programare la un doctor ortoped care mi-a spus ca nu am nici o problema la sold, lucru confirmat printr-o radiografie. I-am spus domnului doctor toate simptomele pe care le am: dureri la genunchi in fiecare an la anumite perioade, cateodata le simt ca o durere rece sau fierbinte, in urma unei perioade de mers la o sala de sport mi s-au umflat ambii genunchi etc. Mi-a recomandat sa iau intaritor de cartilagiu timp de 3 luni si sa merg la un doctor reumatolog.

Acum desi nu fac efort fizic (munca de birou 8, 9 ore) vad ca unul dintre genunchi (drept) ma doare si s-a umflat un pic. Inca nu am fost la un doctor reumatolog. Durerea de calcai este mai tot timpul.

Va rog sa imi spuneti ce alte investigatii as mai putea sa fac si la ce clinica.


Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.