Dureri de coccis

04-04-2011
camiraza
Nu este medic/terapeut
camiraza
Buna ziua! De 3 saptamani am dureri la asezare pe sezut, in zona cocisului. Nu simt nicio schimbare la apasarea cu mana in zona respectiva. Cand merg sau stau in picioare in repaus, nu am nicio durere. In unele zile durerea este f accentuata. Am cazut pe ghiata cand eram copil, dar mi-a trecut repede(2-3 zile). In ultimii ani nu am cazut in sezut si nu am avut nici alte socuri mecanice in zona. Nu am dureri de membre sau articulare. Am 1, 67 m si 62 kg.
Va rog sa-mi spuneti ce pot sa fac pentru a scapa de aceste dureri. Multumesc!
1 comentarii
0
20-12-2013, ora 02:11
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Pentru cei care se vor mai confrunta in viitor cu aceasta problema, care am constatat ca e destul de frecventa, va recomand urmatoarele: sa apelati la un medic care are experienta in tratamentele de recuperare medicala pe coloana. El va va recomanda sa faceti o investigatie imagistica pe care o va considera necesara pentru a se stabili care este cauza durerilor dumneavoastra. Dupa aceea se poate face un tratament naturist homeopat care in foarte multe cazuri s-a dovedit foarte eficient. Avantajul lui consta in faptul ca nu are contraindicatii, nu are efecte secundare si poate fi aplicat in situatii in care de multe ori celelalte tratamente nu pot fi folosite datorita unor alte boli pe care le mai are pacientul. Cu stima si respectul pe care vi-l port tuturor :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: