Dureri de coasta asociata cu respiratia

03-02-2011
gabbyy3
Nu este medic/terapeut
gabbyy3
Buna ziua! Chiar de ieri m-am trezit cu o durere de coasta din partea dreapta. Nu e o durere constanta, ma doare doar atunci cand stau in pat pe partea dreapta, cand respir profund sau cand rad. Nu stiu de la ce a aparut, deoarece nu mam lovit, nici nu am cazut. Va rog sa ma ajutati...
8 comentarii
0
03-02-2011, ora 21:34
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Medicina interna, Galati
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Poate este o nevralgie, respectiv o durere data de o pozitie incomoda sau frig si aer rece! Dati-va cu unguent cu Sindolor si luati Mydocalm 150 mg, 2/zi, 3 zile.
0
04-02-2011, ora 19:47
gabbyy3
Nu este medic/terapeut
gabbyy3
Va multzumesc mult pentru mesaj si sfaturi :d kiar am fost la medicul de familie, ma consultat si a zis k e inceput de raceala :-? miam dat ceva unguent si vad ca ma simt mai bine acum. Da chiar nu credeam sa aive vreo legatura raceala cu durerea de coasta :)))
0
04-02-2011, ora 22:23
gabbyy3
Nu este medic/terapeut
gabbyy3
As dori doar sa va mai intreb ceva: cand am fost la medicul de familie mia zis ca am probleme cu gatul, ca am rosu in gat si din astea. insa daca fumez, poate sami creeze in continuare astfel de probleme la gat?
0
05-02-2011, ora 11:18
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Medicina interna, Galati
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Ar fi excelent daca ati renunta definitiv la fumat! Nici nu stiti ce multtttt rau face! Luati-va un spray cu TANTUM VERDE, cu care dati-va de 2-4 ori/zi.Multa sanatate!
0
05-02-2011, ora 20:33
gabbyy3
Nu este medic/terapeut
gabbyy3
Va multumesc mult pentru informatii...
0
13-02-2011, ora 13:37
mada26
Nu este medic/terapeut
mada26
a cedat durerea?
0
14-02-2011, ora 00:25
gabbyy3
Nu este medic/terapeut
gabbyy3
Buna mada26. Depinde la care din dureri te referi :)). Durerea de coasta chiar a cedat, insa doctoritza mea de familie mia prescris Dilac 1% gel Sandoz dar si Sindolor trebuie sa fie bun. In legatura cu Tantum verde sa sti ca e mai bun decat strepsils, dar daca nu trece sau e ceva mai grav, trebuie si antibiotic.
0
14-02-2011, ora 17:19
mada26
Nu este medic/terapeut
mada26
mda am inteles..la durerea de coasta ma refeream, atunci este bine daca a cedat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de plămâni - ce trebuie să știi
  •