Dureri de ceafa si gat

12-05-2014
timiscristian
Nu este medic/terapeut
timiscristian
Buna ziua ma numesc Cristian si am 30 de ani.Povstea mea este un pic mai lunga am un piciorul stang mai scurt cu 17 cm am umblat asa de la varsta de 8, 9 ani pana la varsta de 29 iar acum de un an am facut o operatie de lungire cu fixator ilizarov.Intr-un an am facut o lungire de 10 cm dar nu am mai calcat pe picior eu mergand numai cu carjele si majoritatea timpului mi-l petrec in pat.Problema e ca de 2 luni aproximativ au inceput dureri destul de mari de cap in special ma durea in zona tamplelor iar ceafa si gatul seara cand ma pun in pat nu mai pot de durere.Tin sa mentionez ca am avut 10 operatii cu anestezi generale dar nu cred ca astea sa fie problema.Ce poate sa fie acuma am si o programare la o vizita neurologica.Doctorita mea a zis ca ii cefalee.In ultima vreme sunt foarte agitat si m-au durut foarte multe si mi-e frica tot timpul cand ma doare ceva ma gandesc intotdeauna la ce ii mai rau mi-e frica sa nu am cine stie ce.Va multumesc foarte mult.
1 comentarii
0
12-05-2014, ora 13:29
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Neurologie, SUCEAVA
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Mergeti la consultatie la neurolog si pentru siguranta faceti si un CT cerebral. Dar este foarte posibil ca durerile sa fie pe fond reumatic, de la o spondiloza cervicala, sau pe fons de oboseala sau stres. Sa ne tineti la curent. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • E voie să faci sport dacă te doare în gât?
  • Cum să-ți relaxezi rapid gâtul
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  • Modalități de a trata durerea de cap fără medicamente
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • Cercetătorii au evaluat eficiența lidocainei pentru durerile cervicale
  •