Dureri de cap si ameteli

25-03-2008
Gahu
Nu este medic/terapeut
Gahu
Buna tuturor, am 25 de ani, iar de aprox 2 luni de zile am dureri cand in partea stanga, cand abdominale cand in partea dreapta jos(inghinali)diagnosticul a fost-colon iritabil, am facut analize, au iesit toate bine, doar eozinofilia a iesit putin marita.Dar de 2 saptamani au aparut dureri de cap si ameteli, stare de oboseala..nediagnosticate inca, ar putea fi o legatura intre aceste simptome sau poate fi ceva de natura neuro?va multumesc
4 comentarii
0
25-03-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Daca ai eozinofilie ar fi bine sa faci examenecoproparazitologic, daca primul este negativ, mai repeta examenul de doua ori; Numai bine
0
11-04-2008, ora 00:00
Gahu
Nu este medic/terapeut
Gahu
am efectuat 2 examene coproparazitologice si au iesit ambele negative, starea se mentine aceasi.mi-a mai recomandat cineva sa fac un examen gastroscopic, nu stiu ce sa fac acuma, doar gandinduma la el si.
0
18-04-2008, ora 00:00
dalidamo
Nu este medic/terapeut
dalidamo
am 28 de ani, cancer colon std 4..cred ca ar fi bine sa faci un examen de sange pt stabilirea markerilor tumorali.trebuie o trimitere de la gine. si eu am fost diagnosticata acum 2 ani cu colon iritabil...am suportat crampe si uite unde am ajuns...nu mai am nici ovare. nu e de stat.
0
12-05-2008, ora 00:00
xw
Nu este medic/terapeut
xw
sal
am 28 de ani si am cam aceleasi simptome cu tine.: durere abdominala stanga jos( dar o durere difuza), durere abdominala fosa ilica dreapta (dureri aproape permanente), balonari, greata uneori, dureri de cap in zona tamplelor, dureri de spate uneori, si nu stiu daca are legatura dar ma mai doare-amorteste si piciorul drept.destul de multe simptome si fff enervante

mi-am facut o gramada de analize, endoscopie, colonoscopie, ecografir.mi sa pus diagnosticul de colon iritabil.

1. ai si u aceleasi simptome?!
2. iti recomand sa faci o colonoscopie ( nu este deloc dureroasa)!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  •