Dureri de cap la spate

05-12-2012
Cristina001
Nu este medic/terapeut
Cristina001
Buna seara..Sunt Cristina, am 20 de ani si as avea nevoie de ajutorul dumneavoastra...am uneori dureri de cap la spate in partea stanga...uneori sunt pur si simplu, nu tin mult poate cateva seconde...insa cel mai mult ma doare cand ies in frig si nu am capul acoperit...ma doare foarte tare parca ma strange ceva...si imi simt si in ultima vreme ochii putin umflati(dar stau si mult in fata calculatorului)si am si dureri de cap si de tample, de 3 zile, dar dureri suportabile, cred eu ca sunt racita desi alte semne ale unei raceli nu am.Astept raspunsul dumneavoastra...Multumesc!
3 comentarii
0
06-12-2012, ora 00:21
LadyKapa
Nu este medic/terapeut
LadyKapa
Acopera-ti capul cand iesi afara... Daca esti racita de ce nu mergi la medic? Doar un medic care te consulta si te vede isi poate da cu parerea.
0
06-12-2012, ora 10:20
Cristina001
Nu este medic/terapeut
Cristina001
pentru ca nu stiu daca sunt racita...doar ma doare capul si tamplele...in rest sunt ok...dar nu iteleg de ce durerea asta la cap la spate mai ales cand ies in frig...cu siguranta de acum nu mai ies fara sa am capul acoperit...multumsc pentru raspunsul dumneavoastra...
0
19-07-2013, ora 22:16
Daria45
Nu este medic/terapeut
Daria45
Cristina, si eu, am aceasi pb, si multi dintre noi. Este posibil, sa fie, o nevralgie Artur, dar, mergi la un medic neorolog. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Insomnia este implicată în apariția durerilor de spate
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  •