Dureri de cap insuportabile, probleme la mers.

01-07-2008
lucianbeleuzu
Nu este medic/terapeut
lucianbeleuzu
Buna ziua, am si eu 2 probleme care ma framanta, deoarece sunt nou pe forum nu am stiut exact unde sa postez, insa voi incerca sa va explic pe larg ce mi se tot intampla.

Am 2 probleme:

1. Aceasta ma sacaie de aproximativ 3-4 ani, este vorba de dureri insuportabile de cap, in special spre seara, dar mi se intampla si ziua. Nu-mi trec durerile de cap sub nici o forma luand vreo pastila, decat cu aglocamin fiola (imi cer scuze daca am scris gresit), de cele mai multe ori nu ma lasa decat la a doua fiola luata la aprox. 30min - 1h30min de prima max. De mancat mananc normal, ma odihnesc suficient, e adevarat sunt supus stresului si am si probleme pe cap, insa nu asa de "apasatoare" incat sa turbez de durere.

2. Am reumatism! I-am zis doctoritei de familie in urma cu vreo 4-5 ani ca ma tot dor picioarele, in special la genunchi, in mod frecvent, insa de fiecare data mi s-a zis ca sunt oasele in crestere. Acum am 21 de ani, nu ma mai dor ambele picioare, ci doar dreptul, mi s-a confirmat ca am reumatism, ma doare la vreme urata (sau imi prevesteste vreme urata afara ca un fel de senzor), parca imi injunghie cineva genunchiul. Ok... pot trai cu reumatismul, insa de la inceputul anului 2008 ma confrunt cu un nou "simptom" si anume... imi amortesc ambele picioare, in special cand stau intins in pat, imediat cum ma asez, de cele mai multe ori ma apuca in max. 5 min, nu-mi pot atinge picioarele intre ele, sau degetele de la un picior de degetele de la celalalt picior, practic amortesc / ma gadila / ma inteapa... nu prea fac diferenta intre cele 3. Si mai nou, saptamana trecuta mi s-a intamplat acelasi lucru, dar eram in PICIOARE chiar mergeam, dupa ce iesisem din piscina la strand, si simteam cum ma inteapa nisipul in talpi, ma si gadila si totodata deja simteam cum imi amortesc doar labele picioarelor.

Acum din cele zise mai sus exista vreo sugestie? Vreo idee?
Sfaturi de genul dute la doctor le stiu... o sa ma duc, insa vreau sa stiu de dinainte cam la ce as putea sa ma astept.

Va multumesc... astept un reply, ceva recomandari... orice.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.