Dureri de cap de aproape 3 luni

28-03-2012
Niken
Nu este medic/terapeut
Niken
Buna ziua,

Problema mea este urmatoarea: in urma cu aproximativ 2 luni si ceva (undeva dupa jumatatea lunii ianuarie), dupa o perioada mai stresanta de vreo 2 luni, m-am trezit cu o durere de cap. Aceasta durere nu a mai disparut de atunci. O simt undeva in zona parietala. Mentionez ca durerea este usoara spre moderata si nu ma impiedica sa-mi desfasor activitatile zilnice. Nu pulseaza, nu se deplaseaza, insa nici nu dispare. La un moment dat am simtit vreo cateva zile si o usoara amorteala in mana stanga, dar mi-a trecut dupa ce am facut o cura de calciu. In afara faptului ca sunt si ipohondru si ma panichez cam la tot ce citesc pe net, alte simptome neurologice nu am. Am consultat initial un medic generalist, care dupa cateva teste mi-a recomandat sa iau calciu. Am fost si la control oftalmologic (mentionez ca am miopie si port lentile de contact) - mi-a examinat ochii, am facut si un control pe fundul ochiului si totul e ok. Am ajuns apoi la un medic internist, care m-a trimis sa-mi fac analizele si sa iau vitamine si minerale. Analizele au iesit toate in regula (incluzand aici cele pentru functiile hepatica si renala, VSH, urina, cele pentru anemie, tiroida etc.). Am fost si la neurolog, care mi-a verificat reflexele, echilibrul, apoi mi-a spus ca totul pare sa fie in regula. Am facut si o tomografie computerizata (CT cap nativ) care a iesit ok. Acum nu stiu ce sa mai fac. Vreun sfat, ceva?

Va multumesc
1 comentarii
0
29-03-2012, ora 11:32
Niken
Nu este medic/terapeut
Niken
Mentionez ca mi s-a luat si tensiunea de 2 ori in timpul unor consultatii si a iesit in limite normale. De asemenea, glicemia este ok, deci nu poate fi vorba de diabet. Ca si istoric medical, am mai trecut printr-o operatie pentru deviatie de sept in urma cu un an, cu toate ca nu mi se pare ca a rezolvat mare lucru. Respiratia pe nas e deficitara in continuare, credeti ca ar putea fi o sinuzita sau ceva? (ma gandesc ca ar fi aparut ceva pe tomografie)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.