Dureri de cap foarte mari de vreo trei saptamani

23-11-2013
imeldutix
Nu este medic/terapeut
imeldutix
Am 20 de ani.de 3 saptamani am dureri de cap, cateodata foarte mari, control la ochi am facut, mi-am luat ochelari deoarece sunt putin mioapa.Durerea nu dispare, ma doare fruntea, urechea stanga, tamplele, in varful capului parca ma furnica, si maseaua din stanga ma doare, am mers la analize saptamana trecuta, acum astept rezultatul, dar sunt foarte ingrijorata.Cand am mers la medic eu vroiam de fapt un tomograf sau un RMN dar au zis ca mai intai analize o sa imi faca pentru ca sunt sute de cauze din care ar putea provenii durerea, nu stiu ce sa mai fac !Un sfat, a mai patit cineva asa ceva?ce as putea sa fac sa imi treaca dar fara pastile ca am luat niste antibiotice de la care mi-a venit chiar rau!inhalatiile imi fac bine? Am avut si ameteli, stari de voma, ele au trecut dar durerea de cap persista !Mentionez ca nu beau, nu fumez, nu am baut cafea niciodata
2 comentarii
0
23-11-2013, ora 23:33
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
un lucru minor-zic, care poti sa-l faci
(desigur nu definitiv)
sa iei un Colebil sau triferment..
zic asta.poate o fi de la fiere (colecist)lenesa.
sanatate

p.s.
eu, cand am probleme cu fierea
ma doare f tare.capul
0
24-11-2013, ora 20:03
imeldutix
Nu este medic/terapeut
imeldutix
multumesc, o sa iau!acum ma doare tare rau in varful capului.ma doare si atunci cand ating!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •