Dureri de cap

21-08-2009
Florin-Alin
Nu este medic/terapeut
Florin-Alin
Buna seara! Am 22 de ani si in urma cu 3 ani am inceput sa am dureri de cap p partea stanga..la inceput rare si usoare, dar de 2-3 saptamani dureri insuportabile.Durerea incepe din ceafa si se extinde spre urechea stanga si ochiul stang si binenteles toata partea stanga a capului.Am fost la neurolog si mi-a prescris un tratament cu Piracetam, Cerebrosyl, Mebrobamat, vitmania b1 si b6...asta pana imi fac o tomografie, insa am inteles ca la tomografie o sa imi injecteze o solutie ca sa poata sa citeasca corect rezultatul sau ceva de genul acesta, dar am inteles ca este periculoasa..in fine as vrea si eu un diagnostic tinand cont de semnele de boala care vi le-am prezentat.Multumesc
2 comentarii
0
21-08-2009, ora 23:54
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Atat tomografia cat si solutia care se da sunt f. daunatoare - solutia este chiar extrem de toxica si num mai iese asa usor din corp si cu atta mai putin din creier - si problema este ca o astfel de analiza nu aduce nimic la astfel de dureri, caci nu se va gasi nimic caci doctorii spera sa vada ceva in creier, dar durerea nu vine de acolo ci este simtita doar in catva nevi acolo... care nu apar la tomograf.

Si chiar daca s-ar vedea ceva, sa nu-ti faci sperante iluzorii ca atunci vor avea si medicamentele potrivite pt. a ti-o vindeca. Acelea le primesti deja si vad ca nu te ajuta. Multe medicamente pt dureri de cap nu exista si f. eficenta este cofeina sau cafeau pe care le poti incerca singur.

In afara de cei ai de gand sa faci tot ce iei la ora actuala este un cocktail de toxine f. periculos si nu-ti va aduce nici ala vindecare. Ar trebui mai bine sa incerci si altceva in afara de medicina clasica, de ex. acupunctura sau mai degraba homeopatia.

In homeopatie sunt cunoscute si vindecate astfel de dureri de cap, poti incerca mai intai o consultatie la un medic homeopat cu experienta si care lucreaza cu remedii fara efecte adverse si poate vindeca boala.
De tomografe si toxine chimice ai timp toata viata...
0
22-08-2009, ora 23:41
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
O posibila spondiloza cervicala! In regiunea cervicala exista in corpii vertebrali laterali un canal prin care trec arterele vertebrale care duc singe la creierul mic; daca acestea sint comprimate, se reduce cantitatea de singe care iriga creierul mic. Astfel poate aparea o lipsa de singe a trunchiului cerebral si a cerebelului. Aceasta se manifesta in principal prin dureri de cap, ameteli etc.

Consultati si un medic internist cu experienta! Insanatosire grabnica si toate cele bune;)


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.