Dureri de cap-dureri dentare-sangerare anala

07-07-2011
jeanine
Nu este medic/terapeut
jeanine
Buna seara! Sunt mama unui baiat de 19 ani si sunt disperata. De aproximativ 6 luni are dureri de cap, in spate spre ceafa.
Acum trei luni a suferit o mare deceptie in dragoste in urma careia alimentatia lui a avut de suferit, a slabit 9 kg., au urmat dureri stomacale.
De ceva vreme are probleme si cu dantura.Si-a extras un molar unde a avut o punga mare de puroi; la o saptamana dupa aceea au inceput dureri la un canin, i s-a rupt un alt molar.. :(.
Din cauza acestor probleme a facut depresie, a pierdut si anul scolar.
Cand aparuse o raza de speranta, fiind invitat in vacanta undeva in Europa, a aparut o alta problema care m-a speriat f. tare.
Aseara a avut un scaun f. tare, in seara aceasta unul normal dar cu sangerare. Mentionez ca nu are probleme cu constipatia, avand zilnic scaune.
Stiu ca trebuie sa-si faca un set de analize, mi-e teama de o infectie f. mare in organism, dar nu vrea sa renunte la vacanta in strainatate, unde urmeaza sa plece peste doua zile.
Pt. problema cu sangerarea, ce pot face in doua zile, sau ce imi recomandati sa-i dau sa urmeze el in continuare?

Va multumesc din suflet,
o mama trista
2 comentarii
0
07-07-2011, ora 13:05
stilnox
Nu este medic/terapeut
stilnox
Jeanine, Din pacate depresia nu poate fi tratata in 2 zile. Pana la revenirea din excursie sa ia vitamina b6, calciu si magneziu. Ii va prinde bine excursia. Sa nu consume lactate, dar sa consume alimente alcaline 80% si doar 20% acide.
0
07-07-2011, ora 22:27
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Probabil o fisura anala sau un hemoroid..sa mearga la proctolog..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.