Dureri de cap, varsaturi, tremurat, diaree

18-08-2009
Kallylas
Nu este medic/terapeut
Kallylas
De 3 ani ma lupt cu durerile de cap iar acum sunt insuportabile, adorm cu durerea de cap si ma trezesc tot cu ea, mai grav este ca atunci cand atinge punctul maxim apar varsaturile, la modul ca daca nu vars nu ma lasa durerea, tremurat, durere de burta eventual diaree, transpiratie, un haos total. Nu pot sa inteleg ce am, am facut consult la ochi si totul e in regula, de la ce credeti ca sunt aceste simptome, sa fie migrenele atat de dese si groaznice? Multumesc.
21 comentarii
0
18-08-2009, ora 13:05
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Va recomand sa consultati un medic homeopat cu experienta, astfel de migrene pot fi vindecate si au fost vindecate des cu ajutorul remediilor homeopate.
Simptomele care le aveti sunt destul de avansate si de grave, trebuie ca ceva nu este in regula DELOC in in sangele dumneavaostra. Cine se culca cu durere de cap si se scoala cu ea are probleme
mari.

In ce loc este situata durerea, cum se dezvolta, de unde incepe, unde se asaza, si cum se poate descrie (arzatoare, ca un cui, taietoare, etc)
Cand apare de regula sau cand nu este prezenta durerea ?
Beti cafea des ?
Sunteti femeie sau barbat ? Daca femeie aveti probleme cu menstruatia ?
De cand aveti durerile si cum au fost la inceput ?
Ce fire aveti, aveti suparari, va enervati des ?
Aveti un gust ciudat in gura ?
Ati lucrat intr-un mediu cu substante sau metale toxice ?
Ce alte simptome mai deosebite ati remarcat altundeva ?
Ce alte simptome mai aveti nelegate de migrena ?
Ce tratamente medicamentoase ati facut in trecut inainte de aparitia durerilor sau de cand o aveti ?
0
18-08-2009, ora 13:07
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cum este voma ?
Aveti alte probleme gastrice ?
Cum arata limba ?
Ce nu va face bine (frigul, caldura, apa, etc) ?
0
18-08-2009, ora 13:38
Kallylas
Nu este medic/terapeut
Kallylas
Sex feminin, 21 ani, durerea o simt la tample, imi simt venele cum pulseaza, apare oricand chiar si de cateva ori pe saptamana, nu beau cafea, nici alcool, nici cola, cu menstruatia aveam inainte "dismenoree" dar acum iau anticonceptionale si nu mai am nici o problema, decat infectiile cu care m-am pricopsit si pe care le-am tratat : candidoza, hpv. Durerile au inceput de cand aveam 17-18 ani dar fara varsaturi.
Lucrez 8 ore la calculator dar stresata nu sunt chiar atat de rau, nu am un gust ciudat in gura decat atunci cand imi vine sa vars. Alte simptome..ma simt balonata, gaze chiar si daca nu mananc. Senzatia de voma si durerile de cap apar uneori atunci cand mananc prea mult.
Voma arata normal, nu stiu..ce mananc asta vars.
Nu prea suport frigul.
0
18-08-2009, ora 13:43
Kallylas
Nu este medic/terapeut
Kallylas
Medicul meu ginecolog mi-a spus ca am probleme cu imunitatea si acum iau echinaceea, vitamine, toate de la plafar.
0
18-08-2009, ora 15:29
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Hallo Kallylas,

cand ai inceput sa iei anticonceptionalele si cum erau simtomele de la dismenoree inainte si
cum este menstruatia acum ?
0
18-08-2009, ora 15:33
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Exista fobii ( de inaltime, de incaperi inchise, de piete si locuri descise, de intuneric, de paiangeni, etc) ?
Ceva afectiuni la ochii ?
Scaunul cum este ?
Memoria ?
Ceva deosebit sau aparte in psihic, mental sau corp ?
0
18-08-2009, ora 15:34
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ce culoare are limba ?
Are crapaturi si daca da cum arata acestea ?
0
18-08-2009, ora 15:47
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Esti des in graba sau stres?
Mananci(vorbesti in graba sau normal ?
Esti impulsiva ?
Cum dormi ? Exista o parte pe care nu poti dormi ?
Iti plac duclciurile si mananci multe ?
Iti place branza si cascavalul si mananci mult ?
Senzatii ciudate in brate ?
Junghiuri prin burta ?
Diaree de la surpize, inainte de examene sau vizite/intalniri importante ?
0
18-08-2009, ora 17:10
Kallylas
Nu este medic/terapeut
Kallylas
Limba este normala, nu am crapaturi, mananc mai repede, in graba, dorm foarte profund, as dormi non stop, dorm pe toate partile :)), imi plac dulciurile dar nu exagerez, nu mananc zilnic, imi place branza dar nu mananc f des iar cascaval mai deloc. Fara senzatii ciudate in brate, junghiuri in burta am mai avut dar rarrr, nu am diaree inainte de examene sau intalniri importante. Nu am fobii, nici afectiuni la ochi, cu scaunul mai greu, daca plec intr-o calatorie mai lunga mi-e foarte greu sa ies, memorie f buna, tocesc la greu :)). Iau anticonceptionale de 2 ani cu pauze, inainte sa iau aveam o scurgere f abundenta si dura cam 7 zile, acum este mult mai bine, 4-5 zile. Am o viata mai agitata in general, plec dimineata ajung seara acasa, facultate si job zilnic iar de mancat mananc cand apuc.
Acum sunt mai relaxata, concediu, vacanta si totusi este mai rau.
0
18-08-2009, ora 17:34
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ok, remediul pe care l-am banuit deja de la inceput a fost confirmat de restul de simptome si ce ai mai povestit si sunt destul de sigur ( 90% ), in limita posibilitatilor cu o anamnesa asa de scurta ca o sa te ajute f. mult, desi s-ar putea sa nu te vindece complet.
In orice caz vor dispare o gramada de simptome simptome.

Problema ta este legata si de problema cu menstruatia si cu scurgerea dinainte,
care este un nivel mai jos si care trebuie tratata ulterior.

Daca ai incredere in mine incearca ce iti spun eu, daca nu du-te la un medic homeopat.

Du-te la o farmacie homeopata si cumpara remediul "argentum nitricum CH200". Costa 6 lei.

Iei O SINGURA granula pe care o sugi si imi spui schimbarile care o sa apara destul de repede.
La inceput acestea pot fi si negative dupa care ele vor disparea lasand loc vindecarii.

Este bine ca nu bei cafea si cola in genere caci remediul are mai multa putere.
pt. cel purin 1 saptamana.
- cafea si cola
- evita si ceaiul negru si verde si orice uiteala
- fi complet abstinenta sexual
- evita laptele si prea multa sare, iar daca poti cateva zile sare deloc caci sarea si laptele sunt antidotul remediului. Mai ales sarea iodata.

Am vindecat o gramada de oameni stresati cu acest remediu, este remediul tipic pt. boli gastrice cauzate de stress cu imbalonari, dureri de cap, migrene, etc. Am chiar in fata un prieten care s-a vindecat numai cu 2 granule de Argentum nitricum 200 de o gastrita de peste 2 ani.

M-as mira daca la tine nu ar functiona, desi este posibil daca nu este remediul potrivit, si esti prima cu astfel de dureri de cap asa de puternice si fara afectiuni la gat si ochi.
Pt. 6 lei merita sa incerci insa. O consultatie la homeopat te costa mult mai mult si nici la el nu ai garantia ca iti va nimeri remediul de prima data.

Efecte secundare nu exista si remediul se poate antidota cu
"Natrium chloratum CH30" tot de la farmacie daca ar fi complet gresit. Sau chiar cu sare rafinata.

Iar tubul de granule contine 80 de bucati...cu care poate poti ajuta si la altii cu simptome similare.
Este un remediu f des intalnit !!!! Mai ales la femei...

Succes si spune-mi ce ai facut ! Se poate ca remediul sa fie repetat din cand in cand daca nu a adus vindecare completa. Imprortanta este reactia la remediu care ne arata daca este cel potrivit sau nu.
Procesul de vindecare poate sa dureze mai multe zile sau saptamani, dar la varsta ta va merge destul de repede !

Succes !
0
18-08-2009, ora 17:47
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Poti cumpara si "Nux vomica CH 30 " totodata pe care il iei de abia dupa cateva zile dupa Argentum, dupa ce stim efectul la primul si care este un remediul complementar si care va inlatura si constipatia aparuta la calatorii si poate imbunatatii sau vindeca si durerea de cap.
0
18-08-2009, ora 18:12
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
hmm, am mai repertotizat inca odata toate simptomele si din cauza "constipatiei in timpul calatoriilor" mentionata in ultimul posting apare inca un remediucu simptome simptome paralel cu argentum

Daca ma ajutati cu cateva raspunsuri suplimentare il pot verifica :
- sunteti o persoana cu incredere in sine (de la 1-10 ce valoare ?)
- introvertita sau extrovertita
- impulsiva sau mai degraba linistita
- cat de vorbareata ?
- durerile de cap se imbunatesc cu ce metode (somn, mancare, presiune, aer curat etc)
- suportati bauturile reci ?
- cum se manifesta sensibilitatea la frig ?
- maini/picioare reci ?
- cum este foamea in general ? cand va ia foamea ?
- ce mancaruri nu suportati ?
- gura uscata ?
- sete (putina, normala, mare) ?
- intre care ore incepe de regula cel mai des durerea de cap sau alte afectiuni ?
- cand va scultati din pat durerea de cap se inrautateste de la miscare ?
- nu ati spus inca daca migrena a inceput dupa anticonceptionale sau deja dinainte
0
18-08-2009, ora 19:06
mo.eni
Nu este medic/terapeut
mo.eni
de 7 ani sufar de dureri groazice de cap.Am acelasi simptome ca si narciss.Am fost internata la spital, daca nu grsesc, am stat in aceias salon cu Flori.Am fost diagnosticata cu sleroza multipla.Va doresc sanatate tuturor.
0
18-08-2009, ora 19:30
Kallylas
Nu este medic/terapeut
Kallylas
- incredere in sine 7
- extrovertita
- linistita
- de la 1 la 10 - --8 vorbareata
- durerile de cap se imbunatatesc cand dorm, sau cel putin asa era si la aer curat.
- nu prea duport bauturile reci, am dintii sensibili
- cu sensibilitatea la frig nu stiu sa va explic, doar ca sunt mai friguroasa din fire.
- fara maini/picioare reci
- as manca tot timpul, nu duc lipsa de pofta de mancare :) desi sunt slaba sa nu credeti altceva, 50 kg, 1.65,
- urasc ciupercile, spanacul, urzicile, nu imi place mancarea gatita cu exceptia unora
- fara gura uscata
- sete normala, nu prea beau apa..mai mult sucuri neacidulate
- durerea mai mult spre seara..de la ora 15 incolo
- da...cand ma ridic in picioare simt ca imi vine sa vars si am o presiune mai mare in cap
- a inceput inainte de anticonceptionale, de cand eram prin liceu, pt asta am fost la medicul de familie care m-a trimis sa fac o consultatie la ochi, si astazi daca ma duc, dansa tot aceeasi trimitere imi da desi nu e de la ochi.
Cred ca v-am povestit tot :)), sunteti doctor/a? Aveti cabinet in Bucuresti ?
Pastilele de care ziceti sa le iau scad efectul contraceptivelor ?
0
18-08-2009, ora 19:37
Kallylas
Nu este medic/terapeut
Kallylas
aaaa...cand iau Quarelin imi trec durerile
0
18-08-2009, ora 19:53
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ok, mersi, o sa reanalizez si o sa-ti raspund de abia pe la 10-11.
0
19-08-2009, ora 01:33
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Iti scriu de abia maine dimineata..nu am avut timp sa termin.
0
19-08-2009, ora 13:24
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ok, remediul care trebuie incercat primul este dupa simtromele dvoastra "Lycopodium clavatum" in dilutia CH 200.
Se potriveste mai bine decat Argentum pe are vi l-am numit mai inainte, desi multe lucruri se potrivesc si primului. Se poate incerca si celelalt daca acesta nu da rezultate si s-ar putea ca o combinatie din aceste 2 sa aiba succes, mai ales ca boala este demult prezenta.
Dar mai intai incercati-l pe acesta si vedeti efectul. Pot aparea inrautatiri temporare datorita inceperii procesului de vindecare care este insotit de eliminarea unor toxine si care este un semn ca remediul este potrivit.

Folosirea lui este ca si in descrierea de mai sus. Se suge o singura granula la cel putin 1 ora inainte sau dupa masa.

Cola, cafeaua si pastilele de migrena care au cofeina trebui evitate si mai cu strictete la acest remediu caci ii va opri efectul si atunci trebuie repetat. De asemenea vinul si ceapa.

Incercati in plus sa va iubiti si sa va acceptati mai mult asa cum sunteti caci asta este o tema des intalnita des la cei slabi la fizic care necesita un astfel de remediu. Aveti ceva probleme in aceasta privinta ?
0
19-08-2009, ora 14:24
Kallylas
Nu este medic/terapeut
Kallylas
Nu am nici o problema, ma iubesc destul de mult asa cum sunt :).
Multumesc mult pentru timpul acordat, am sa incerc si pastilele pe care mi le recomandati, sa vedem daca au vreun efect asupra mea.
0
01-01-2011, ora 16:43
Victor90
Nu este medic/terapeut
Victor90
Buna ziua si la multi ani cu 2011!
Vreau sa va rog sa ma ajutati daca e posibil cu vre-un sfat!
De ceva vreme aprox 1 luna am aceleasi simptome ca tremuraturi, varsaturi, dureri de cap, mii frig, dar febra nam, balonat kear daca nu maninc si de multe ori ma streseaza zgomtele si skimbul de planuri vizuale! lumina de multe ori, nu pot dormi noaptea! va rog ajutor!Dureri de cap inafara fruntii peste tot, greturi si nu am pofta de mincare, maninc ca trebuie!
0
19-03-2011, ora 14:37
Funny Bunny
Nu este medic/terapeut
Funny Bunny
buna ziua! tocmai m-am decis si eu sa va intreb niste lucruri...eu am mai multe probleme sper sa nu va plictisesc pana termin de scris:) acum vreo 3 ani am inceput sa ma trezesc cu dureri de cap...care persistau pana cand adormeam...si acum e la fel...in plus si dureri de maxilar, de ochi si de spate.am mers la dr, a facut rmn cranian si diagnosticul este: cavernom portal lob temporal drept de 76 mm.in romania medicii toti m-au sfatuit sa il operez, dar la szeged au zis sa il las in pace pt k nu de acolo am simptomele.asta fiind descopert anul trecut in vara.am facut film la spate, diagnosticul: rectitudine al segmentului cervical cu tendinta de inversare de ax c4 c5.am dureri ff mari de spate, tot spatele, am facut fizioterapie dar nimic.grav e ca am durerile astea de cap, spate, maxilar ingrozitoare.mai nou am si ameteli, tiuit in urechi, stari de slabiciune, si fac si atacuri de panica.nu mai stiu la ce medic sa merg...nimeni nu stie ce am, toti dau vina pe cavernom, dar eu nu cred ca el imi da simptomele astea.aa, la rmn a scris si usoara inflamatie a sinusurilor maxilare bilaterale.va rog sa imi dati si mie un sfat.multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Migrena postcoitală
  • Durerea de cap
  • Diareea acută
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Tremor App – o aplicație care citește tremurul
  • Durerea de cap după somn
  • Diareea bebelușului
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce îmi vine să vărs aparent fără motiv? Cauze de vărsături
  •