Dureri de cap, inima!

10-02-2011
Victor90
Nu este medic/terapeut
Victor90
De ceva timp am dureri de cap si anume pe partea dreapta dinspre ceafa sau ghit, durerile sunt ca niste intepaturi si uneori parca merg de al ceafa la frunte! Toate aceste au aparut dupa ce am avut atac de panica, stres!inima batea foarte des!deci sunt intepaturi in inima uneori, si in partea dreapta a capului! cine poate sami dee un sfat?..

Multumesc mult !!!
8 comentarii
0
10-02-2011, ora 22:02
Lariss@
Nu este medic/terapeut
Lariss@
Stiu ce inseamna un atac de panica si eu am trecut prin asa ceva.Cu migrenele ma confrunt de ani de zile...de pe la 21de ani si acum am28. Incearca sa fi mai optimist, sa nu le pui toate la suflet.Adica ziua sa-ti inceapa asa cum ti-o imaginezi si ti-o doresti tu.Nimeni nu te poate ingriji mai bine decat tu insuti.Iti recomand un spray de la Dr. Bach Edward se numeste Bach Rescue spray.Cand esti stresat si crezi ca nu mai poti face fata, dai un jet sau doua, in gura si te linistesti indata.Toate produsele sunt homeopatice, pe baza de plante.Nu te afecteaza cu nimic.Gasesti dropsuri, guma de mestecat, picaturi, spray, picatui pt copii, globulini tot pt copii, picaturi pt insomnie, crema de fata si corp, gel pt fata si corp.Sa-ti spun un secret...crema de fata e cea mai buna!in comparatie cu celelalte(Lorea´l, etc.)Regenereaza pielea, creaza celule noi si improspateaza fata obosita.Avantajul e ca o pot folosii si barbatii si femeile.Cauta pe google produsele astea sunt in ambalaj de culoare galbena: Bach rescue flower(in engleza), Bach rescue bachblüten(germana) sau simplu Bach rescue.Sau cauta Dr.Edward Bach si vezi ce scrie despre el si despre produsele lui.
0
10-02-2011, ora 22:17
Victor90
Nu este medic/terapeut
Victor90
Eu am 20 ani acus 21 peste o luna, nicidoata nu am avut dureri de cap sau de inima, de atac de panica nici nu stiam ce e chestia asta, dar uite ca intro zi amteam putin si am tras o sperietura(strs)sau mai stiu eu!peurma ceva vreme am avut atac de panica de vo 3 ori, dupa asta ma apucat dureri de cap si de inima!dar in timpul atacului inima imi batea foarte foarte des peste 130 pe minut imi parea ca mor pe loc, strashnic!!
0
11-02-2011, ora 02:39
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
atacurile de panica pot fi tratate prin psihoterapie, sport, schimbarea stilului de viata

psiholog Ioana Panculescu
0
11-02-2011, ora 13:02
Victor90
Nu este medic/terapeut
Victor90
Multumesc, dar as vrea sa concretizez, durerile de cap/inima, sunt de la atac de panica?am dat analize, ud, singe, ekg am facut si dopler si pina cind tot normal, in timpul apropiat voi face EcoKG si un RMN!

niciodata nam avut dureri de cap, sau de inima..
0
11-02-2011, ora 17:31
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
intepaturile in piep sunt frecvente la cei cu atacuri de panica.Rar am intalnit durerile de cap.Mergi la neurolog si vorbim dupa.Un diagnostic sigur nu se face on line
0
11-02-2011, ora 20:24
Victor90
Nu este medic/terapeut
Victor90
Foarte interesant, azi deja ma doare partea stinga, si anume mai tare ma doare dupa ce merg pe afarac cand vin de la universitate!Deci afara e frig, posibil si de la frig sa fie. in orice caz astept sami fac analizele...
0
12-02-2011, ora 00:08
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
Probabil aveti somatizari.Vorbim dupa ce faceti analizele
0
16-02-2011, ora 20:01
Victor90
Nu este medic/terapeut
Victor90
inca nu am facut analizele imi astept rindul! dar as vrea sa mentionez ca de la un timp mi se tine temperatura 36.9 sau 37 si pina maxim la 37.2 !!! nu inteleg de la ce e, care e cauza!? cind stau in casa citeva zile normal 36.6, numai merg pina al univer sau undeva, mi se face frig si cind vin acasa am 37.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • Stresul are un rol activ în afecțiunile dermatologice inflamatorii
  • Stresul și sistemul imunitar
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • Durerea de cap după somn
  • Stresul la locul de muncă
  • Atacul de panică
  •