Dureri de cap, ameteli si pierderi de memorie la 23 de ani HELP!

18-04-2014
lazar_theodora
Nu este medic/terapeut
lazar_theodora
Am 23 de ani si am dureri de cap si usoare ameteli zilnice in ultima perioada pe langa asta am realizat ca mi se intampla din ce in ce mai des sa uit ce am facut acum 5 minute. Nu am realizat asta pana acum dar in schimb au realizat prietenii. Se intampla sa-i sun sa intreb ceva dupa care in urmatoarele minute sa uit si sa-i sun din nou intebandu-i acelasi lucru, incep sa nu mai pot sa ma concentrez unei conversatii care includ mai multe persoane, simt ca nu fac fata sa-i inteleg. Imi este frica sa nu fie ceva grav. Ar trebui sa merg sa fac un Tomograf? Am uitat sa mentionez ca am sinuzita cronica de cativa ani si nu am luat un tratament cap coada ci mai luam cate un Aulin cand durerea era chiar insuportabila.
3 comentarii
0
18-04-2014, ora 17:53
sini
Nu este medic/terapeut
sini
Ai migrena
0
19-04-2014, ora 02:29
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Este important sa mergi la un consult neurologic, cu siguranta ti se va recomanda un CT sau RMN.
0
19-04-2014, ora 09:25
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Neurologie, SUCEAVA
Dr. Cocîrla Mihaela Diana
Mergi la un consult neurologic si fa niste analize uzuale sau vezi ce iti recomanda el, si ar fi mai vine sa faci un RMN cerebral, e mai bun decat tomograful la problemele pe care le ai. Dar vreau sa te intreb ceva. Nu ai avut un stress sau o perioada mai grea, cu oboseala si surmenaj, deoarece tulburarea de memorie poate sa ascunda si o depresie. Sanatate si sa ne tii la curent!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • Durerea de cap după somn
  • Consumul de vin roșu ar putea preveni pierderile de memorie
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Persoanele care nu conștientizează pierderile de memorie au risc crescut de Alzheimer
  • Suplimentele pentru îmbunătățirea memoriei chiar funcționează?
  • Retinopatia ar putea indica viitoare probleme de memorie
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  •