Dureri ciudate de cap la 15 ani

28-07-2011
dragos_td23
Nu este medic/terapeut
dragos_td23
Buna ziua! Tocmai am implinit 15 ani, dar am o mica problema ca sa ii zic asa, cam de 2 luni am niste dureri ciudate de cap, ca un fel de intepaturi, pe o arie de 2-3 cm. Pur si simplu simt o apasare in diverse zone ale capului ce dureaza cam 2-3 secunde, iar dupa apare iar in alta zona dupa 30-40 minute si tot asa.
Sunt sportiv, dupa antrenamente vin extenuat acasa, dar in acelasi timp stau si foarte mult timp la calculator, in jur de 4-5 ore pe zi. Cu alimentatia o duc bine, in sensul ca mananc sanatos, foarte multe fructe, cat mai diversificate, lactate, cereale etc.
O a doua problema ar fi o ameteala ce ma deranjeaza foarte tare, atunci cand ma ridic dintr-o pozitie de sezut sau pur si simplu cand stau in pat, parca totul se invarte cu mine pentru cateva secunde, dupa care imi revin instant.
Astept reply, multumesc.
2 comentarii
0
28-07-2011, ora 00:02
dragos_td23
Nu este medic/terapeut
dragos_td23
Am uitat sa mentionez ca dorm in jur de 7-9 ore pe noapte, rareori mai mult.
0
28-07-2011, ora 00:31
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
daca esti sportiv, banuiesc ca aveti un medic la club, spune-i aceste probleme.las-o mai usor cu calculatorul, depui eforf fizic si intelectual destul pentru varsta ta, asa ca mergi la medic si spune-le si parintilor.pe curand, sanatate si bafta in activitate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.