Dureri cap, nod in gad si ameteala

18-11-2015
Emanoil
Nu este medic/terapeut
Emanoil
Buna. Am 25ani lucrez de 5ani la o firma cu utilaje de executat lucrari si eu sunt deservent pe un utilaj program de 8ore si in wekeend ma ocup cu muzica sunt organist si voce intr.o trupa de muzica. Anul trecut in decembrie 2014 mam trezit dimineata pentru a pleca la munca cu dureri de cap, stateam pe dunga patului si am picat pe spate dintr.o data inconstient, mi.am pierdut urina toata chestia asta a durat 10 sec maxim, mam trezit knd am auzit pe nevastamea strigand la mn. Mam simit foarte slabit, mi.am facut tomograf si encefalograma au iesit bine, neurologul mia zis k a fost ceva vegetativ si mia dat sa iau vitamine si sa fac sport ca e de la oboseala si stres. Am fost si la inima dar la inima era aceeasi problema de care stiam o Recurgitare Aortica de gradul I. Miam facut toate analizele la sange totul bine, radiografie la plamani totul ok.
Nu am mai avut nimic pana in aceasta vara cand ma simt slabit uneori, nod in gat, dureri de cap dar nu grave, ameteala si un fior si tremur prin stomac transpiratie usoara si palpitatii. Nu sunt in fiecare zi dar cam 3zile din saptamana. Mi.am facut control din nou la inima totul in regula neurologul a zis sa dorm mai mult acum ca am terminat evenimentele de wekeend si mi.a dat sa iau betaserc pt ameteala si cardiologul sa iau adpacardin 10 zile ca sa numai am palpitatii. Astept un radpuns multumesc
2 comentarii
0
20-11-2015, ora 12:16
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
De cat timp luati Betaserc?
0
29-12-2015, ora 13:49
Emanoil
Nu este medic/terapeut
Emanoil
Buna. Am luat betaserc cam 3 luni...iar acum m-am dus la alt neurolog si din spusele mele, a zis ca am epilepsie temporala, sa dorm mai mult si sa iau tratament Keppra, ma simt mai bn adica numai fac atat de des crizele astea, cam pe la 2 saptamani, ma ia un fior prin stomac, nod in gat, ameteteli(nu sa cad jos din picioare) si caldura localizata catre fata, nu am stare, as vrea doar sa dorm atat.. dar acum de vreo 2 luni dorm in fiecare seara sunt mai linistit. nodul in gat si caldura la fata si ameteli le am mai des... acum nu stiu a zis doctorita ca in 3 luni numai am nimic dupa tratament... dvs ce ziceti..? va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.