Dureri cand respir

25-06-2012
Iuliana.A
Nu este medic/terapeut
Iuliana.A
De 2 zile am niste dureri in partea stanga din spate mai exact pe la coaste, asta cand respir si ma misc fiind destul de insuportabila. Am mai avut dureri asemanatoare insa au fost pe moment si nu ma durea nici macar o zi, acum durerile s-au accentuat si ma tin 2-3 zile, ma lasa si ma i-au iar. Care ar fi problema?
3 comentarii
0
25-06-2012, ora 13:26
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
intrebare:
-stai in curent la serv sau/si acasa?
- ai aerul conditionat...care-ti "bate"in spate?
- ai mers cu masina SI toate geamurile deschis?
etc.
0
25-06-2012, ora 13:48
Iuliana.A
Nu este medic/terapeut
Iuliana.A
Nu, din potriva ma feresc de a sta in curent. Aceste dureri le-am mai avut dar mai rar si cate o intepatura la o saptamana - luna. Acum s-au accentuat
0
20-09-2012, ora 21:23
dya_myp
Nu este medic/terapeut
dya_myp
Tatal meu a cazut dinr-un copac, si-a fisurat o coasta si 2 si le-a deplasat.acum este inernat la spital si doctorii i-au dat calmante...problema este ca ieri cand s-a intamplat accidentul era mult mai bine dar azi a fost groaznic, nu poate respira foarte bine si plus ca are momente in care durerea este insuportabila.doctorii spun ca nu i-a atins nici-un organ si ca este normal sa-l doara.as dori sa-mi mai spuneti cate ceva din intamplarile asemanatoare, cum se manifesta cat dureaza vindecarea, va rog!multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce sunt infecțiile respiratorii mai frecvente iarna
  • Infecțiile respiratorii înainte de vârsta de doi ani pot crește riscul de deces din cauza unei boli respiratorii la vârsta adultă
  • Rolul vitaminei D în infecțiile acute ale tractului respirator la copii
  •