Dureri articulare

18-04-2008
miha81
Nu este medic/terapeut
miha81
Am si eu o problema de ceva timp am dureri articulare mai ales la picioare de la genunchi in jos spre gamba, efectiv ma dor oasele.. durerile sunt mai puternice seara si in timpul somnului..simt ca niste arsuri la nivelul picioarelor..si greutate in picioare..problema este ca nu pot sa stau prea mult in picioare mai mult de 5 min nu pot pt ca ma si dor picioarele dar si coloana..in zona lombara si sacrala.
tin sa mentionez ca mi-am facut o serie de analize ( VSH, hemoleucograma, Proteina C, Aslo) si un RMN la coloana lombara si mi-au iesit bine chiar..nu stiu care-i treaba cu durerile astea..ce sa fac...ce analize ar trebui sa mai fac sa vad cauza durerilor mele..precizez ca am 25 de ani, sunt tinara iar durerile nu ar trebui sa exista de la varsta asta..si atit de insuportabile uneori..Ma gandeam ca problemele au aparut pe fond de stres pt ca am trecut printr-o perioada de stres continuu, dar si datorita faptului ca nu fac sport, cei drept nu am un program de exercitii fizice..si ma gandesc serios sa merg la aerobic..pentru a-mi tonifia muschii pentru ca simt ca si muschii ma dor..ma simt fara putere, obosesc destul de usor la efort.. Nu stiu..poate exista cineva pe forum sa-mi dea cateva sugestii in legatua cu problema mea.
Va multumesc anticipat
1 comentarii
0
13-02-2011, ora 16:30
mada26
Nu este medic/terapeut
mada26
draga mea, ti-ai revenit?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.