Dureri arsuri de stomac, diaree, greata

19-06-2012
PCatalin
Nu este medic/terapeut
PCatalin
Buna
De cateva luni bune am niste dureri/arsuri stomacale groaznice care apar foarte des Pe stomacul gol, dupa ce mananc/beau, u conteaza Ideea e ca apar uneori din senin De regula durerea apare intantaneu cand mananc prajeli, otet, mancaruri ceva mai condimentate, fast food, citricesi bauturi cu acid etc Am incercat cu tot felul de medicamente: Omez, omeprazol, dicarbocalm, No-Spa si toata gama asta pt arsuri si exces de acid gastric din cate am inteles de la farmacista
In ultima perioada de cate ori mananc lactate s-au beau lapte in 30 de secunde dau in diaree Si ar mai fi ceva; de cate ori termin de luat masa simt nevoia urgenta de a ma duce la toaleta pt ca am impresia ca pleznesc cu toate ca nu mananc mult (din contra)
Uneori am stari de greata iar apetitul alimentar l-am piedut de foarte mult timp, poate de aceea am si slabit atat de mult
Multumesc anticipat
1 comentarii
0
19-06-2012, ora 16:42
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Cat ai slabit?
Ce varsta ai?
Ai fost la consult la gastroenterologie?
Ce investigatii ai facut?
Poti incepe cu ecografie abdomen superior+inferior, depistare Helicobacter Pylori din sange sau scaun. analiza coproparazitologic si de digestie. Este posibil sa ia aintolerante alimentare. Nu mai manca lactate deloc o saptamana, deloc cruditati si vezi daca mai a diaree.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greața în sarcină
  • Diareea bebelușului
  • Medicamentele pentru arsuri la stomac legate de afectearea silențioasă a rinichilor
  • De ce apare greața în sarcină?
  • Alimente care pot provoca reflux și probleme digestive
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  • Diareea cronică
  • Arsurile stomacale - cauze, diagnostic, tratament și sfaturi utile
  • Cum tratezi corect diareea acasă și când te prezinți la medic
  •