Dureri ale mainilor si amorteala degete

21-02-2011
george sandu
Nu este medic/terapeut
george sandu
Ma dor mainile de la cot in jos, iar degetele mici imi sunt amortite mai mereu. Ar trebui sa-mi fac griji?
1 comentarii
0
09-03-2011, ora 12:50
cissa
Nu este medic/terapeut
cissa
buna ziua!!! am 23 de ani si de vreo 2 saptamni am furnicaturi in picoare pana la genunchi mai ales in talpa piciorului si in maini mai ales in buricul degetelor..de vreo 4 zile a inceput amorteala sa urce in sus de la posterior pana la sani. degetul mic de la mana stanga parca incepe sa mi se blocheze si nu mil pot tine normal drept ca simt furnicaturi si mai mari.tin sa mentionez ca in 2009 am fost operata la cap de 2 ori intrun interval de 2 saptamani. am luat 3 luni tratament cu carbamazepina si in timpul tratamentului aveam limba usor amortita si nu puteam face diferenta intre dulce si amar dar dupa incetarea tratamentului nu am avut nici un fel de probleme pana acum 2 saptamani. A m avut si un deces in familie in urma cu 0 saptamana si din cauza stresului ma gandesc eu am si mai mari furnicaturi. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns...acum iau calcliu si magneziu... VA MULTUMESC ANTICIPAT!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.