Dureri ale genunchiului si-n spatele lui...

08-07-2009
SORINUTU
Nu este medic/terapeut
SORINUTU
Buna seara, ma numesc Sorin, am 43 de ani, 1, 74 m si 105 kg. De citeva zile am o durere in spatele genunchiului piciorului drept foarte puternica care ma face sa schiopatez uneori, sau atunci cind ma dau jos din pat dimineata.Acum 2-3 zile am observat ca si genunchiul s-a umflat putin, si-n spatele lui a aparut o foarte usoara vinataie. Am folosit alifii (diclac, ben -gay, si alte leacuri) degeaba.fara efect. Durerea persista in continuare.poate cineva sa-mi spuna cit de grav poate fi???- Multumesc.
5 comentarii
0
08-07-2009, ora 23:16
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Pot exista sute de cauze ale afectiunii D-voastra, de la leziune de menisc si pana la tromboza venoasa.
Principala D-voastra problema este alta, care agraveaza mult orice simptomatologie si ingreuneaza insutit orice tratament. Aceasta problema este obezitatea majora.
Indiferent ce tratament veti fi dispus sa faceti, obezitatea va atarna greu...
Sfatul meu este sa va concentrati numai pe aceasta problema, restul fiind doar detalii...
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
0
10-07-2009, ora 20:18
SORINUTU
Nu este medic/terapeut
SORINUTU
Va multumesc mult, am inceput de o perioada buna un "tratament " pt slabit, a dat roade foarte bune.de la 130 care le aveam, incerc sa-l mentin in continuare, dar chiar nu pot sa mai suport fulgi de porumb si lapte degresat 0, 1% sub nici o forma.Acesta-i tratamentul + 1h de bicicleta, cca 5-600 de kalorii minus, garantat 1 kg / saptamina dadeam jos.Mercii inca odata.si sper c-am sa reusesc sa mai scap de 20 de kg. Sanatate Multa.
0
11-07-2009, ora 00:52
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimate Domn,
Aveti o vointa remarcabila.demna de invidiat. Credeti insa ca fulgii de porumb nu ingrasa?????
Tineti-ne la curent su evolutia.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
0
11-07-2009, ora 18:17
SORINUTU
Nu este medic/terapeut
SORINUTU
Va salut, cu mina pe inima va jur ca nu ingrasa, ce pot sa va spun este altceva, nu-s chiar orice fulgi, de la orice butic.cei pe care-i consum eu, sint cumparati de la kaufland, in niste pungi galbene la un kg, sau albastre la 750 de grame, fara alte otravuri ori coloranti, si contin conform prospectului 92%porumb, 1, 5%grasimi, si-s fabricati in Cehia.Repet, este singura reteta cu, care am reusit sa slabesc.Daca-si inchipuie cineva ca este vorba de o reclama sau orice altceva, il anunt ca se insala amarnic, meseria mea este cu totul deosebita de orice legat de cereale sau magazine. Multa Stima - Sorin Petcu.
0
11-07-2009, ora 22:36
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Ok
Incercati metoda care va avantajeaza.
In fond rezultatul este cel ce conteaza.
Spor!
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: