Dureri ale articulatiilor

02-01-2007
vergil
Nu este medic/terapeut
vergil
Am 47 de ani si de acum 4 ani cind am jucat Bebminton cu fetitele unui prieten, am crezut ca am facut febra musculara. Dupa trei zile nu mai puteam sa merg, urcatul pe scari era o aventura, intoarcerile de la capatul scarii il faceam precum un robotzel(pasi mici pe loc pentru a schimba directia de mers). Am fost internat la spitalul din Mangalia si acolo mi s-a spus ca ar putea fi un inceput de GUTA!! Am urmat tot felul de tratamente pentru detoxifierea organismului si acum nu ma mai doare asa tare, dar totusi am dureri ale tendoanelor de la articulatii(in special la in spatele genunchilor!! Stie cineva daca exista un tratament pentru asa ceva??
3 comentarii
0
16-06-2009, ora 12:52
trifan francesca
Nu este medic/terapeut
trifan francesca
este bine sa consulti un medic.
0
20-06-2009, ora 18:54
Alexaaaa
Nu este medic/terapeut
Alexaaaa
incercati produse naturiste pentru articulati dupa 40 de ani articulatile noastre incep sa nu mai functioneze la parametri normali si eu folosesc produse naturiste si sunt super ok si am 42 de ani
0
20-06-2009, ora 19:26
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Nu neg absolut deloc eficacitatea produselor naturiste, cu o singura conditie: sa fie precedate de o consultatie specializata, care sa excluda prezenta unor probleme osteo-articulare de origine mecanica sau metabolica, care nu pot fi tratate prin nici un tratament naturist din lume.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Osteoartrita ar putea fi prevenită prin dietă și sport
  • Nanotehnologie pentru detectarea biomarkerilor moleculari ai osteoartritei
  • Ce modificări dietetice sunt eficiente pentru reducerea simptomelor osteoartritei?
  • Antiinflamatoarele non-steroidiene cresc riscul cardiovascular la pacienții cu osteoartrită
  • Cum abordăm corect febra musculară - masaj, activitate musculară, modalități de recuperare rapidă
  • Rolul estrogenului în osteoartrită și durerile lombare la femei
  •