Dureri acute de ureche

07-02-2012
STANCIU IOANA
Nu este medic/terapeut
STANCIU IOANA
Buna seara,
Va rog daca se poate sa ma ajutati si pe mine intr-o problema:
De aproape 2 ani am dureri la urechea stanga si vajaie in permanenta. Am facut si audiograma si RMN.
La RMN REZULTATUL ESTE: cateva leziuni ischiemice punctiforme localizate supratenctorial front-temporal bilateral.Am urmat tratament cu betaserc 3 luni, aerosoli cu gentamicina si hidrocortizon si biorinil.Din momentul in care am inceput cu biorinil mi s-a infundat urechea, dar durerile nu au cedat. Am facut control la mai multi doctori si mi s-a spus ca nu am nimic, dar urechea ma doare in interior si simt durerea pana in gat, dupa ureche si in fata urechii. Va rog daca puteti sa ma ajutati.

Cu respect,
STANCIU IOANA
2 comentarii
0
07-02-2012, ora 19:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. asemenea durere.. NU neparat sa fie de la ureche
poate fi o durere de la dantura si articulatia temporomandibulara
o durere de la coloana cervicala
o durere de la amigdalita
o durere de la o faringita fipertrofica intretinuta de un reflux gastric
2 avand in vedere si acufenele la ureche.. clin sa cred ca este o problema la coloana cervicala
sau poate aveti si probleme de circulatie cerebrala din alte motive ( kg, tensiune mica sau mare..sm.a.)
3 puteti trimite pe adresa mea de hotmail. audiograma si timpanograma + toate datele despre Dvs.
varsta, inaltime, Kg, tensiune arteriala, bolile cronice.
deasemenea puteti atasa si cateva poze cu gatul Dvs.. unde sa se vada amigdalele sau peretele posterior a faringelui
0
08-02-2012, ora 18:35
STANCIU IOANA
Nu este medic/terapeut
STANCIU IOANA
Va multumesc din suflet pentru raspunsul d-voastra. Am sa scanez analizele medicale si le voi trimite pe adresa de e-mail. Cu respect !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: