Dureri acute de la coapsa la gamba la copil de 12 ani

10-02-2014
bzamfir
Nu este medic/terapeut
bzamfir
Fata mea, in varsta de 12 ani, acuza, uneori, dureri acute si foarte mari la picioare, incepand din partea inferioara a coapsei (deasura genunchiului) coborand pana spre mijlocul gambei.

Acest lucru nu se intampla f. des, dar cand se intampla, durerile sunt foarte mari.
S-a trezit si in miljocul noptii, plangand de durere.

Nu poate descrie exact cum e durerea (daca e la masa musculara, ligamente sau osoasa), si intensitatea ei (ascutita, surda, difuza).

Aparent simte diverse feluri de durere, in diverse momente, dar mereu in acea zona, si la ambele picioare (dar nu simultan - uneori la cate unul, alteori la ambele).

Am fost la 4-5 medici, a facut diverse analize, toate au iesit in regula, si ni s-a spus ca sunt cauzate de crestere. Nici un doctor nu a stiu sa ne indice ceva precis.

Va rog sa-mi dati cateva sugestii, unde as putea merge cu ea pentru niste investigatii care sa descopere cauza acestor dureri.

Multumesc
3 comentarii
0
11-02-2014, ora 17:44
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
V-as sugera un consult clinic la un neurochirurg pediatru (infantil).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
11-02-2014, ora 18:18
bzamfir
Nu este medic/terapeut
bzamfir
Multumesc de sugestie.
Ne puteti indruma sau recomanda un spital sau clinica si un medic de aceasta specialitate?
0
11-02-2014, ora 18:19
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Va suparati daca va voi da aceasta recomandare pe email?? Nu as vrea sa incalc regulile de comunicare ale acestui site...
Astept un mail de la D-voastra.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.