Dureri abdominale si senzatie permanenta de umflare

23-07-2012
Andrada 777
Nu este medic/terapeut
Andrada 777
Acum 2 saptamani am facut toxinfectie alimentara din cauza unei lubenite.In spital mi-a fost administrata ampicilina la 6 ore si am facut perfuzii timp de 4 zile. Precize ca in spital, in timpul tratamentului urinam destul de des. Cand m-am intors acasa m-a durut putin abdomenul jos.in partea stanga. Apoi am inceput sa ma simt umflata in aceeazi zona, dar durerea (care a fost suportabila si a durat relativ putin, la inceput) a disparut. Apoi am inceput sa urinez foarte des si am mers la doctor din nou, unde mi s-a spus ca am infectie urinara. Mi s-a facut un ecograf si mi s-a spus ca totul este normal. De asemenea doctorul m-a controlat si mi-a spus ca nu am hernie. M-am intors acasa si timp de o saptamana am luat dimineata si seara nolicin si un medicament pentru digestie, intrucat mi s-a zis ca intestinul meu inca mai e putin iritat si ca s-ar putea ca infectia de la stomac s-ar fi putut transmite la rinichi. Am mai luat la 2 zile vitamax. Dupa tratament nu mai urinez la fel de des ca inainte, dar tot in partea stanga ma simt umflata, si chiar in zona buricului si cateodata mai simt dureri suportabile, de cateva minute si in partea dreapta.Sunt foarte speriata. As putea avea apendicita sau hernie? si daca am facut in spital raze la plamani, apoi peste o saptamana ecograf, cand as mai putea face tomograf? Va rog sa imi raspundeti. Am nevoie de ajutor.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.