Dureri abdominale joase

16-08-2012
Alexandra p
Nu este medic/terapeut
Alexandra p
As avea o rugaminte, de vreo 2 ani am dureri periodice la 2, 3luni o durere brutala, suprapubiana, cu iradiere in rect, spate. Mă tine vreo 1ora dar foarte tare si apoi câteva zile aşa suportabil ca o jena apărare, am o senzatie de usturimi a org genitale...extern simt..urocultura e sterilila, ginecologic cito 2, insamantari neg. Ecografic nu se vede nimic... Am 106 kg si am foarte multă grasime in zona pelerinaj ca un sort fff greu. Ce ar putea fi? Ginecologic? Presiune abdominala? Multumesc!
4 comentarii
0
16-08-2012, ora 17:17
Alexandra p
Nu este medic/terapeut
Alexandra p
In zona pelvina vroiam sa zic... Colonoscopia am făcut am un polip in regiunea hepatita... Sunt fff constipata
0
16-08-2012, ora 22:32
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
faceti si un control la ginecologie si o ecografie transvaginala.
tratati constipatia.
poate reusiti sa slabiti ceva kilograme.
multa sanatate.
0
17-08-2012, ora 22:04
Alexandra p
Nu este medic/terapeut
Alexandra p
Multumesc! Am fost la ginecologie de mai multe ori ultima data in luna mai.. Eco, cito.toate bune...urocultura buna... Si totuşi am dureri... Nu ştiu posibil greutatea care apasa org vezica, uter, colon..sa fie cauza? Dar e crunta durerea..tine cam 1-2 ore.. Apoi zile întregi dar sub forma de presiune..cum se spune parca m-ar tăiat cu cutitul..apoi 2-3 luni nu am nimic... E ciudat..ca pana la urma..trec drept puţin..dusă..va multumesc!
0
24-01-2013, ora 01:13
bogdan11211
Nu este medic/terapeut
bogdan11211
Buna ziua! am o problema cu prietena mea, in timpul actului sexual o cuprind niste dureri abdominale foarte puternice.aseara a luat cu lesin a inghetat toata i-am data cu apa pe fata si-a revenit si dupa ceva timp, totul a revenit la normal nicio durere.ce poate sa insemne aceste dureri?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de burtă
  •