Dureri abdominale intense si ciudate

28-03-2012
Augustina O.
Nu este medic/terapeut
Augustina O.
Buna ziua! Am inceput sa am de aseara niste dureri ciudate in tot abdomenul si in somac, asemenea unor 'cutite'..niste intepaturi foarte intense.Am crezut ca erau contractii involuntare de foame si am mancat putin lapte cu biscuiti, dar a fost mai rau dupa.Durerea m-a tinut treaza pana spre dimineata cand am mers la urgente.Mi-au facut niste teste si o ecografie si nu a aparut nimic anormal.Iar apoi asteptand rezultatele, durerea a cedat brusc..mentionez ca nu am avut alte simptome.Ce s-a intamplat?Cum poate o durere asa de intensa sa nu fie cauzata de nimic?Ce sa fac daca se intampla iar?..de la spital mi-au spus doar sa urmez un regim alimentar 2 zile fara nici o lamurire.Va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
28-03-2012, ora 22:08
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Poate ai intoleranta la lactoza. Daca mai mananci alimente ce contin lapte si ai aceleasi simptome si diaree, balonare sau stare de rau, nu mai trebuie sa mananci lactate. Pe buletinul de la scpital ce diagnostic ti-a dat? Numai asa o simpla colita? Poate n-o sa se mai repete, poate ai avut doar o indigestie.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.