Dureri abdominale-cauze necunoscute.

26-01-2010
mihalache aurelia
Nu este medic/terapeut
mihalache aurelia
Buna ziua, ma numesc Mihalache Aurelia, sunt din Bucuresti si va deranjez cu o problema mai delicata care o priveste pe mama mea, in varsta de 54 de ani.Sincera sa fiu nici nu stiu cum sa pun problema, fiindca ma depaseste, din aceasta cauza am apelat si la dvr.poate imi puteti spune ce are, cum pot sa o ajut, ce tratamente??
De ceva timp(1 an cred)a aparut aceasta problema:seara sau cand doarme, simte ca "ceva"(ca un sarpe)ii umbla continuu prin abdomen, ajunge pe la inima, nu e neaparat dureros, doarme cu niste perne pe care si le pune sub abdomen in incercarea de a opri cumva aceste miscari.Am fost la Spitalul Floreasca cu ea, i-am facut cateva analize, printre care si o radiografie abdominala si nu i-au gasit nimic, de fapt am fost luate si in deradere.Stiu ca pare o nebunie dar acest lucru o afecteaza fizic si psihic pe mama si deci si pe mine.Am zis poate sa faca un tomo abdominal(RMN)parca se numeste, sa o linisteasca cumva
va rog nu ma uitati
1 comentarii
0
26-01-2010, ora 20:54
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Va sfatuiesc sa mergeti la Dr. homeopata Silvia Nedelcu din Bucuresti pe care o gasiti usor daca bagati numele dansei in google. Medicina clasica oricum nu poate sa va ajute la o astfel de problema.
Homeopatia cunoaste atat simptomul acesta rar cat si un remediu care ii poate vindeca cauza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici