Dureri abdominale, febra, diaree, greata

04-01-2016
coralinako
Nu este medic/terapeut
coralinako
Buna seara. De luni seara au inceput durerile abdominale, febra, frisoane si dureri de cap. Febra nu a fost foarte mare si a trecut in doua zile cu nurofen. In aceeasi zi, luni, mi-a venit si menstruatia, si am zis ca durerile sunt din aceasta cauza. Dar menstruatia a trecut, iar durerile abdominale nu. Am dureri peste tot, in partea de jos( stanga si dreapta, dar mai mult in dreapta), sus (coaste), centru, si partea inferioara a spatelui. Sunt dureri cateodata intepatoare, nu puternice, dar destul ca sa ma incomodeze. Atunci cand inspir adanc simt durerea. Am avut si diaree dar nu in fiecare zi, si o stare de greata. Mentionez ca nu obisnuiam sa mananc carne iar de Craciun am mancat carnati si carne de porc. Nici nu beau multa apa si am avut nisip la rinichi acum ceva timp. Am luat furazolidon si nospa si nu au trecut. Sunt si destul de stresata si putin ipohondra. Am facut analize de sange acum cateva luni si de urina, iesind foarte bune. Ce ar putea fi? Multumesc!
3 comentarii
0
05-01-2016, ora 13:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la medicul de familie pentru examenul clinic.
Nu reiese exact cand ati facut analizele urinei. Poate fi o infectie urinara de ex dar numai medicul va va lamuri cu mai multe.
0
06-01-2016, ora 10:08
coralinako
Nu este medic/terapeut
coralinako
Am fost la spital unde mi-au facut analize de sange, ecografie si examen de urina. Analizele au iesit bine, urina buna, iar la ecografie au gasit niste ganglioni umflati in jurul apendicelui. Au zis ca apendicele e nevizualizabil, dar ca s-ar putea sa fie apendicita. Au vrut sa ma interneze, probabil sa ma opereze (?) dar nu am ramas. Mi-au dat augmentin si nurofen. Ce altceva ar putea fi? Ar putea fi corelate cu dureri de cap? Si simt si niste dureri rectale acum. Multumesc pentru raspuns!
0
06-01-2016, ora 12:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca nu va trec toate simptomele de la acest tratament, mergeti totusi la un examen clinic la medicul de familie cu rezultatul ecografiei daca vi l-au dat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.