Dureri in mana stanga si de la inima la gat.

29-03-2009
maryp
Nu este medic/terapeut
maryp
Buna de o bina bucata de vreme ma confrunt cu aceste stari insuportabile medicul mi-a spus ca e depresie insa din ce in ce mai rau ma simt. Se manifesta in felul urmator: in partea stanga de la inima la gat simt ca si o presiune ca si cum ceva ma tine de artera sau asa ceva am o durere in partea stanga in spate la nivelul omoplatului imi amortesc buzele si limba ma doare mana stanga dar e o durere evernanta iar la mana stanga chiar de unde incepe degetul mare in zona de unde se ia pulsul am o durere mare odata cu simptomele in urma cu cateva zile am avut palpitatii la inima care tineau cateva minute apoi ma lasa incerc sa respir adanc pentru ca simt nevoia si parca aerul nu se duce unde ar trebui sa mearga de cand am avut acele palpitatii ma ametesc si ma simt f obosita. Mentionez ca sunt mama la 4 copii am 37 de ani am avut 4 operatii si am pierdut 2 copii poate asta ajuta inca un rucru remarcabil, dupa ultima nastere am luat in greutate si sar putea si asta sa afecteze iar daca se intamplaceva in familie daca un copil e bolnav ma consum enorm sau orice altceva.
S-ar putea cineva sa imi dea un raspuns mi-ar fi de mare folos.
Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici