Dureri Urinare + cheaguri sange si sange la final

04-12-2015
bozgo
Nu este medic/terapeut
bozgo
buna seara, am niste dureri la urinare de vreo 6/7 ani la inceput am crezut ca este o infectie si am zis ca cu ceva ceaiuri una alta trece, uneori durerea ma mai lasa, durerea era una de genul cand incerci sa urinezi dupa ce ai avut o ejaculare, anul trecut insa durerile erau foarte puternice si ramasesem blocat de spate la urinare, m-am dus la urolog (desi aveam sange la finalul urinarii) analizele au iesit bune tratamentul de anul trecut nu a tinut decat undeva la 1 luna (tratamentul atunci a fost CIPROLEN CU LINEX dupa acest tratament mi sa dat unul pentru nisip la rinichi avand doar niste pietricele ff mici) luat cu alte probleme de zi cu zi nu am mai avut timp sa dau atentie acestei probleme pana anul acesta cand durerile au devenit insuportabile uneori, la inceputul urinarii cheaguri de sange in peste 75% din cazuri, dureri la urinare si uneori usturimi iar la final uneori dupa ce termin de urinat sange putin, am fost si anul acesta la doctor, iar la urologie, dupa analize ar fi cica o simpla infectie, mi sa dat urisan insa doar amelioreaza durerea si dispar sangerarile insa dupa ce sa terminat tratamentul durerile au reaparut la fel si cheagurile si sangerarile. (Nu am dureri de spate/rinichi etc, doar dureri la urinare cu sangerari si cheaguri de sange, m-am reapucat sa iau tratamentul de anul trecut deoarece era singurul care imi lua durerea aproape total. Nu am mai mers la doctor deoarece urologul mi-a dat un tratament superficial iar medicul de familie ceva naturist fara nici un efect
1 comentarii
0
09-11-2017, ora 22:19
Ionut sibiu
Nu este medic/terapeut
Ionut sibiu
Salut, ai găsit rezolvarea problemei, mersi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poți preveni infecțiile urinare?
  • Hematii în urină - explicații
  •