Dureri Musculare.

12-04-2012
sw1
Nu este medic/terapeut
sw1
Buna ziua,

In ultima vreme am avut ceva probleme de sanatate, Am avut 2 interventi artroscopice asupra ambilor genunchi, La genunchiul stang mi s'a facut 'shaving' asupra cornului posterior menisc intern, Iar la dreptul am avut niste bucatele de cartilaj si o leziune LIA/LIP ( Nu s'a efectuat ligamentoplastie deoarece nu a fost nevoie, ele prezentand o intindere nu o ruptura ).

Dupa interventie am fost indrumat sa fac kinetoterapie si au fost prescrise niste anti-inflamatoare pentru a ajuta la durere, eu am exagerat cu anti-inflamatoarele folosindule cam 2 luni, in fiecare zi 1 pastila. De o saptamana nu am mai luat sperand ca durerile s'au mai diminuat intre timp, insa am avut un mic soc, deoarece am inceput sa am dureri mari in spate, in talie, efectiv daca apas in locul ala sar in sus, este exact pe os si la coloana si in talie, imi este greu sa ma intorc de pe o parte pe alta, Precizez ca aceste dureri nu apar cand stau in pat, apar doar cand pun in miscare articulatiile, sau cand tusesc ma doare. Am stat si la pat dupa operatie cam 1 luna, facand miscare foarte putina, Este posibil ca sa se fi atrofiat anumite musculaturi ale spatelui si de asta sa ma doara, sau sa fie din cauza excesului de anti-inflamatoare.?

Am 18 ani, 1.78 / 55 KG ( am slabit 5 kg cat am stat in spital si la pat ).
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.