Durere zona inghinala stanga. Palpitatii inima.

07-09-2014
ionutcosmin96
Nu este medic/terapeut
ionutcosmin96
Buna ziua. Acum 1 luna am fost de urgenta la spital din cauza ca ma durea foarte tare partea stanga cu inima. Mi-au facut analize si totul a iesit bine, doctorul de garda spunandu-mi ca a fost decat un atac de panica si o sa-mi treaca. Acum, dupa 1 luna, mai exact acum 3 zile m-a luat iara si m-am dus la medicul de familie de aceasta data. El mi-a dat sa iau Calciu spunandu-mi ca e de la asta. Am luat 2 zile iar ieri a inceput sa ma doara in partea stanga a abdomenului, zona inghinala. Noapte imi chioraie rau intestinele. Nu ma doare la palpare dar tot simt ca ma tine ceva iar plus de asta mai am si palpitatiile cu inima. Eu cred ca am hernie inghinala, deoarece mi se pare umflat un pic, insa mor de frica. Abia acum 3 luni am facut operatie de apendice si nu mai vreau sa trec iara prin chinul prin care am trecut. Va rog fruumos, dati-mi niste sfaturi ceva. Va multumesc.
1 comentarii
0
10-10-2014, ora 19:51
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cel mai bun sfat, care sa va liniştească şi sa va ferească de complicaţii este sa mergeţi de urgenta la o evaluare medicala. Cred ca ar trebui început prin a face o ecografie abdominala
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  •