Durere tibie, uneori femur, alteori oasele membrului superior

24-03-2015
Gio07.05
Nu este medic/terapeut
Gio07.05
Buna. Am 21 de ani. Nu sunt o fire sedentara, deci miscare e cam la ordinea zilei avand in vedere ca trebuie sa ajung la cursuri/laboratoare (fiind student).
Problema e urmatoarea: Ma confrunt de mult timp cu durere de tibie uneori unilaterala alteori bilaterala, care se mai 'muta' sa zic asa la femur sau alteori la radius si ulna al membrului superior. Desi ma protejez cum pot si cat pot ca sa nu stau cu picioarele goale pe parchet/gresie etc si stau si cu papuci, aceste dureri apar mai mereu.
Cel mai recent episod tine de 4 zile cand am schimbat mediul ramanand acasa, unde va spun ca e putin mai rece decat in campusul universitar. Durerea persista seara spre toata noaptea incat imi este f greu sa adorm.Exceptia ar fi in aceasta dimineata cand m-a
trezit durerea ca un junghi al tibie, bilateral.Alteori durerea se muta la membrul superior si e groaznic sa mai reusesc sa fac ceva. Acum ca sa imi mai revin am folosit un unguent cu efect termogenic, dar durerea este groaznica si imi creeaza frisoane dar fara febra.
Stiu ca e cazul sa imi fac analize medicale mai amanuntite dar nu am gasit inca momentul potrivit ca sa alerg pe la cabinete.
Ma puteti ajuta cu o idee cel putin?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.